| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot face ca parul meu sa creasca in lungime, nu in volum?

Răspuns Câştigător
| selysol a răspuns:

Foloseste ulei de ricin ou, si ulei de masiline uleiul de ricin il gasesti in famacii e foarte ieftin iar cel de masilne in supermarket dupa ce ai facut rost de toate ingredientele iei putin ulei de ricin pe varful degetelor si iti masezi pielea capului dupa care amesteci intr-un bol oul cu uleiul de masline nu pune foarte mult ulei de masilne si aplica pe par de la varfuri in sus dupa care iti prinzi parul in coc si lasi sa isi faca efectul in jur de o ora dupa care te limpezesti pe cap foarte bine sa se duca oul si uleiul dupa care samponezi de 2 ori la sfarsit poti sa aplici si balsam dar limpezesti bine eu tratamentul asta il folosesc si chiar mi-a crescut parul l-am avut pana mai jos de umeri si acum il am cu cativa centimetri mai sus de talie aceasta masca iti va face un par matasos si stralucitor sper ca ti-am fost de folos baftahappy

3 răspunsuri:
| Rockărița a răspuns:

Poți folosi ulei de ricin big grin.

| faramatania a răspuns:

Să tai vîrfurile periodic(în fiecare lună), şi să foloseşti un şampon adecvat şi poate, şi o mască de păr, adecvată(regenerantă). Şamponul poate fi Klorane(şampon nutritiv cu ulei de ricin).laughing

| Rsganne a răspuns:

Sa folosesti o masca de par, o poti prepara chiar tu, sau iti poti cumpara una. Eu una, mai folosesc ulei d epar, dupa baie...si el ajuta oarecum. Cheers!