| xoxoFUndiTa a întrebat:

Metode de a face parul sa creasca IN LUNGIME cat mai repede?

2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Incalzeste ulei de masline (nu foarte cald, nu trebuie sa fie rece atunci cand il aplici) si pune-l de la radacina spre fir. Stai cat poti de mult cu el pe par infasurat intr-un prosop, poti face operatiunea asta si inainte de a merge la culcare si sa te speli a doua zi cu sampon. Repetand aceasta operatiune de fiecare data cand vrei sa te speli pe par, astfel rezultatele la par sunt rapide. Uleiul de masline ajuta pentru cresterea rapida a lui, luciu si hranirea lui, intarirea firelor de par de la radacina.

Cat si uleiul de ricin in combinatie cu uleiul de masline este foarte bun.

| AntoniaAndreea a răspuns:

Parul mai frumos si lung se face cu ajutorul uleiului de ricin. Se gaseste in farmacii si in sticle mari / mici, dupa cum vrei.