| BeBe_3144 a întrebat:

Ce pot face ca sa am o fata mai frumoasa si mai fina (fara cosuri sau alte semne)?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa iti corectezi stilul de viata, sa mananci fara grasimi, fara cafeina, fara tigari.semnele se pot corecta doar cu laserul, dar daca nu deranjezi locul, nu se infecteaza si nu apare cicatricea. cicatricile apar si dupa ruperi repetate, ale locului infectat.nu iti incarca fata cu tot felul de produse cosmetice sau alte creme care nu sunt indicate varstei pe care o ai. spala fata cu apa si atat.foloseste produse astringente naturale, zeama de lamaie si miere, piure de avocado, piure de capsune, felii de castraveti sau argila. dupa ce iti faci o masca cu una dintre lucrurile de mai sus iti speli fata cu apa calduta.trebuie sa fii perseverenta, curatarea tenului se face zilnic. o data pe saptamana poti folosi produse pentru exfolierea celulelor moarte-o lingura de malai, albusul de la un ou proaspat si 2 lingurite de zeama de lamaie.

3 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Ptr indepartare cosurilor foloseste alcool mentolat, tamponeaza seara inainte de culcare si apoi aplica crema Zynerit, iar pentru tenul fin poti aplica o masca de cirese, pulpa de cirese o aplici pe fata, lasi sa actioneze 20 min, apoi clatesti cu apa calduta, vei vedea imediat diferenta, sau mai poti folosi masca de castraveti, miere si un galbenus de ou, dupa ce lasi sa actioneze 20 min, clatesti cu apa calduta.Bafta.

| elsa_9749 a răspuns:

3 reguli:
1. spalat pe fata cu gel de curatarea porilor
2.foloseste toner
3.crema hidratanta
O data pe saptamana foloseste o masca de fata in functie de tipul tenului tau

| ana_6741 a răspuns:

Eu folosesc produse pentru cosuri de la favisan, pe care le gasesc la plafar... curata tenul foarte bine