| lavinia148 a întrebat:

Ce pot folosi impotriva cosurilor de pe fața?

Răspuns Câştigător
| Crissssssss a răspuns:

Foarte simplu ei am folosit si este foarte bun!
1.Da cu sapun de casa pe cusuri si lasa 10 pana se usuca cosurile de pe fata, iar a 2 zi ai mai putine cosuri fa asta de 3-4 ori si o sa fii multumita.
2.I-a 2 aspirine si zdorbestele dupa care adaugi 1 lingurita de apa aplici pe suprafata cu cosuri si lasi 30 de minute dupacare te speli.Trebuie sa faci asta de 10 ori pe zi, timp de 5 zile cam obositor stiu!
3.(Aceasta reteta ti-o recomand cu mare incredere este foarte eficienta).
I-a 2 lngurite de miere si punele intr-un bol dupacre mai adaugi 1 lingurita scorti soara si adaugi doar pe cosuri.Lasi compozitia 10-15 minute pe cosuri dupa care te splei fa asta cateva zle si voila esti ca si oua!
Pwpiki! Sper ca te-am ajutat! Funda?

| Mâţa67 a răspuns (pentru Crissssssss):

De 10 ori pe zi?! O.o Are efect sau nu? Nu iti dauneaza cu nimic? Curiozitatea ma omoara, tu l-ai aplicat? Cum ai reusit?

| Crissssssss a răspuns (pentru Mâţa67):

Da eu am incercat! Si a mers!

| Crissssssss a răspuns (pentru Mâţa67):

Da eu l-am aplicat si am reusit! Si au mai disparut pentru ca nici eu nu credeam asa ceva! Dar dupa am continuuat cu cea cu scortisoara!

12 răspunsuri:
| KirigayaKirito a răspuns:

Exista o lotiune, cu alcool si aloe vera, e numeste Lara, o gasesti in farmacii si e numai 10 lei, sau mai putin.E ft buna.Sau mai poti face o infuzie cu lamaie, fierbi 1 min, 1 cana suc de lamaie si pui intr-o sticluta.Te dai cu ea zilnic pe fata, te speli oarecum, cu o bucatica de vata.Baftawinking

| EvangelineLovin a răspuns:

Doar pe cos: Usturoi, zeama de lamaie.
Pe toata fata: masca de argila. cumperi de la farmacie pliculet cu pudra de argila, amesteci cu putina apa, si lasi vreo 30 minute.
Ieftine si bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zinerit folosisem pentru spate pentru ca am parul lung deci risc crescut si mediu prielnic pentru cosuri. Imi trecusera cu Zinerit, dar dupa o luna imi aparuse iar si mult mai multe love struck!
Zinerytul este o adevarata porcarie si nu inteleg de ce o recomanda dermatologii. Eu cand ma gandesc la dermatolog ma gandesc ca are si o cultura despre ingrediente si face o analiza chimica inainte sa recomande x si y.
Deci prin urmare nu-ti recomand Zineryt pentru ca are alcool in cantitati mari ( alcoolul este iritant ) si cosurile trec iar tenul ramane extrem de uscat si se descumeaza iar dupa ceva timp tenul intelege ca trebuie sa produca mai mult sebum decat produce natural din cauza uscarii exagerate. O porcarie ce sa mai zic.

Trecand la subiect, eu folosesc cu placere Ivatherm Akne Syt si sunt multumita de ea, imi trec cosurile rapid si nu imi usuca tenul in ultimul hal ca la Zineryt ca sa am cojite peste cojite.

| BLeur a răspuns:

Bună.

Încearcă un tratament luat de la farmacie, o soluţie numită Zineryt sau dă-ţi cu propolis, întreabă pe părinţi unde găseşti, vei găsi sigur.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : d3l3t3r98

| MsGringer a răspuns:

Usturoi! Eu mi-am dat dimineata si seara si in max 2 saptamani iti dispar. Dimineata:Trebuie sa tai in doua usturoiul si sa freci bine pe cosuri, dar bine.Si apoi o sa te usture de numai poti, dar e un lucru bun, asta inseamna ca isi face efectul:le arde. Dupa 30 de minute te clatesti si repeti din nou seara.

| Crissssssss a răspuns:

Iti recomand sa nu iti dai cu lotiuni! O sa te usture cand aplici ingrozitor! Si cat ai ai? Indicat este ca doar cei peste 18 ani sa se dea cu lotiuni pentru ca pilea lor nu este asa sensibila! Pwp :*

| crazysour a răspuns:

Crema penaten sau pui pasta de dinti pe couri si o lasi peste noapte

| Iubiiitzica a răspuns:

Zinerit = o creme recomandtaa de medicul de familie, care poate fi folosita fara acordul medicului. si trebuie sa dai doar acolo unde ai cosuri, arsuri. etc. ai grija sa nu iti dai in gura si in ochii sau sa mirosi de aproape

| NaPI a răspuns:

Topexan sapun si dizinfectant..eu am incercat e foarte eficient...il gastesi doar la Italia