| Mebutterfly a întrebat:

Cum va protejati tenul impotriva cosurilor?

Răspuns Câştigător
| Unique a răspuns:

Eu ma protejez pe fata spalandu-ma in fiecare zi pe fata cu apa si spaun este un remediu bun, dar problema e ca eu n-am avut niciodata cosuri happy:psi stii secretul? N-am folosit niciodata fond de ten si pudre! Astea sunt dusmanii poriiloe! Si nu ma contraziceti pe mien, sunt la cosmetica si machiaj, deci nu aveti cum sa stiti mai bine ca mine.

6 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

Folosesc Zineryt pentru ca e foarte bun, ti-l recomand

| ladygaga_9914 a răspuns:

Si eu folosesc Zineryt happy
ff bun

| eu..sh doar eu a răspuns:

Ma spal cu apa si sapun. iar apoi ma dau cu zynerit. e ff bun. dar dupa un timp fata se obishnuieshte cu el si nu mai isi face efectul...big grin

| LLL2 a răspuns:

Folosesc gel, lotiune si imi sterg fata doar cu prosoape de hartie.

| vasiledumitru a răspuns:

Eu beau un litru de ceai de urzica zilnic. Ia un vas cu apa de un litru, il pui la fiert su dupa ce fierbe pune 4-5 urzici de alea care urzica, si lasale in apa sa fiarba 2-3 minute, apoi ia apa de la fiert si lasa urzicile inca 10 minute in apa, scoate apoi urzicile si poti sa bei ceaiul. Sa nu-l bei tot odata, nici tot intr-o ora sau doua ca are un usor efect laxativ, eu zic sa bei dimineata, amiaza si seara. Mie mi-au trecut foarte bine cosurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma spal pe fata de trei ori pe zi si seara, inainte de culcare, ma dau cu Zineryt daca am vreun cosulet sau daca nu, tamponez fata cu un disc demachiant pe care am pus lotiune antiacneica de la Elmiplant.