| EVA_7591 a întrebat:

Ce preferati cremele autobronzante sau solarul?(ma refer pe timpul urat)

8 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Niciuna!
imi place pielea mea asa cum este happy

| push2gl a răspuns:

Cremele sunt mai ieftine dar se ia bronzu

| melyyy a răspuns:

Solar clar! cremele acelea sunt numai porcarii
parerea mea...

| BumtSii a răspuns:

Buna!

Sa fiu sincera.Niciuna!

Autobronzantele nu am folosit. Iar solarul sincera sa fiu nu`mi place.Nu este acel bronz natural. Dar daca ai pielea foarte deschisa la pigment ti-as recomanda solarul laughing

| LetyArob a răspuns:

Nici una...deoarece iti fac rau pielii(amandoua)

| Alexa_2878 a răspuns:

Preferabil ar fi sa nu folosim niciuna. Mai sanatoase sun cremele autobronzante!

| iulya_6725 a răspuns:

Solarul...

| noname1 a răspuns:

Nici una nici alta.ambele au avantaje si dezavantaje. spre exemplu, cum stim toti solarul nu ar fi sanatos, ne expunem la diferite pericole cum ar fi canerul epidermic, si multe altele. cremele autobronzante au dezavantajul ca dupa o perioada pe piele apar pete si este un bronz neuniform, si poti risca sa ai diferite nuante pe piele, lucru deloc placut. acum si solarul nu cred sa fie prea periculos folosit 3 sedinte sa zicem pentru a capata o nuanta usoara de bronz. acum depinde de corpul fiecareia dintre noi si la sensibilitatea lui. sper ca ti am fost de folos happy