| JustAKiss a întrebat:

Ce produse cosmetice ar trebui sa fie in trusa unei fete (15 ani) pentru un machiaj zilnic?

Răspuns Câştigător
| Kasia a răspuns:

Fond de ten/bb cream/corector
fard de pleoape intr-o nuanta naturala
rimel
eyeliner
blush
lipgloss/balsam de buze/unt de buze

8 răspunsuri:
| ioanaioana a răspuns:

Nu ar trebui mai nimic sa fie. Un balsam de buze, un creion de ochi si o crema impotriva razelor solare e de ajuns. Nici mascara nu trebuie pentru ca daca iti dai cu creion fix sub genele de sus automat ai impresia ca ai genele mai voluminoase( asta daca e negru creionul-sau maro foarte inchis)

| mdaria a răspuns:

Mai nimic, poate doar un luciu de buze, desi nici acela nu e necesar.

| Xenya a răspuns:

Un baton corector pentru cosuri, un luciu pentru buze, un rimele, o pudra si crema de fata.Deja sunt prea multe.

| Park1Suin a răspuns:

Uite o fraza spusa de Selena Gomez: Daca te machiezi in fiecare zi si cand te uiti
in oglinda ramai cu impresia ca fara machiaj nu-ti sta.

| anutzabnx a răspuns:

Doar cele necesare unui machiaj corector, adica un corector laughing, daca vrei neaparat un fond de ten si o pudra pentru fixare, un rimel si un balsam sa luciu de buze. Mie imi ajunge thinking

| Summeeerr a răspuns:

Pai.pudra,rimel,creion(dar sa nu il folosesti prea mult pe cel negru deoarece este vulgar).un luciu de buze desi mie nu prea imi place sa ma dau, si un corector ceva daca ai probleme cu cearcanele sau ceva. Dar sa nu folosesti fondul de ten pentru cosuri deoarece se vor vedea mult mai bine, si daca le ai uscate se vor face pielite sau ceva in genul si tot asa. Asa ca renunta la fond de ten.

| Madaa25 a răspuns:

Pai pentru un machiaj zilnic poti folosi doar creion de ochi, rimel si poate chiar si un luciu de buze. dar nu foarte aprins. daca ai vreo problema cu cosurile n-ar strica si putin fond de ten laughing happy

| MikyDiky a răspuns:

Fond de ten, luci de buze cat mai apropiat de culoarea buzelor :*, creion negru, rimel... cam atat