| anonim_4396 a întrebat:

Ce produse sunt mai bune? AVON sau ORIFLAME? eu personal am folosit ceva parfumuri dar nu am incercat creme, sampoane, rimeluri, rujuri etc

Răspuns Câştigător
| emanuela_7068 a răspuns:

Sunt reprezentant la ambele marci.personal iti spun ca mi-a trebuit ceva timp pana sa gasesc ceva folositor pentru tenul meu.depinde de tenul pe care il ai ce produse iti fac bine sau nu. imi plac si mie planet spa de la avon, si cremele cu aloe si tea tree, si de gomaj, si de la oriflame sunt mai bune parfumurile si fondul de ten giordani (100%), si am gasit si aici produse tea tree, sunt super bune. repet: trebuie sa folosesti toate felurile de tratament pentru fata ca sa poti spune exact daca sunt bune, si trebuiesc folosite in fiecare zi, sau unele de cel putin 2 ori pe saptamana. ( de ex: pentru fata ai nevoie de un demachiant, o solutie de curatat, o crema, o masca normala (planet spa), una de gomaj, una exfolianta. avantajul e ca la oriflame orice comanda ai face ca reprezentant ai minim 23% reducere

16 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Singurele produse care-mi plac de la Avon sunt cele din gama Planet spa.Au o masca de par pe baza de ulei de masline, e excelenta! Mi-o cumpar oridecate ori am ocazia! In rest, nu-mi plac.Prefer sa dau ceva mai multi banuti si sa fie de calitate!

eileen
| eileen a răspuns:

Mie nu imi plac, am reactii adverse la ele.

mlm
| mlm a răspuns:

Este bun demachiantul 2 in 1 cu lapte si miere de la Oriflame, in rest prefer produsele de la L'oreal, sint mult mai folositoare.

doiny
| doiny a răspuns:

Eu prefer amway si yves rocher. chiar daca sunt mai scumpe sunt de calitate mult mai buna si foarte economice.

| Delia 75 a răspuns:

Unele produse sunt mai bune de la Avon ( mastile de fata si restul produselor de la Planet spa) iar de la Oriflamemie personal imi plac sampoanele, rujurile si fardurile de la Giordani.

| borsec a răspuns:

Am folosit produse doar de la Oriflame, dar sincer nu m-au incantat prea rau si nici nu am vreun produs de care sa spun ca sunt foarte incantata

mira
| mira a răspuns:

Strict intre cele doua, Avon are produse mai bune. Mira

| miriam a răspuns:

Dintre cele doua Oriflame este mai bun cel putin la creme, fond de ten si rimeluri, in ceea ce priveste parfumurile ca si compozitie sunt la fel, depinde de gustul fiecareia.

assiris
| assiris a răspuns:

Nici una nici alta. Va dau un sfat fetelor, nu sunteti demodate daca folositi produse romanesti gen Gerovital, apidermin. Sunt produse muuuult mai aproape de natural/ecologic si sunt mai ieftine si de calitate (nu includ in pret nici reclama nici adaosurile celor care le revand. Judecati putin logic.

| GEORGY_4531 a răspuns:

Eu sunt reprezentant la oriflame si sunt foarte bune produsele mai ales crema giordani si parfumul sun superr toata lumea le comanda avon hmmmm inainte comandam mereu de acolo dar niciodata nu am primit cadouri, eu personal clientilor mei le dau cate un cadoul la fiecare comanda si sunt multumiti de produse happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea le apreciez. Prefer L'oreal, si fardul de ochi de la Burjois. Mai iau cateodata de la Forever Living si Vichy.
Nu refuz rujurile rezistente de la Max Factor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Avon

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am fost reprezentant la ambele si sincer ambele sunt bune, moimentan nu mai sun t la oriflame si sunt la vaon sunt bune si cele de la avon dar parfumurile nu prea rezista numai cele de la un milion in sus.pup

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alegerea mea este oriflame deoarece sut de o calitate mai buna dar, nici avon nu este mai prejos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oriflame

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt bune si de la oriflame cat si de la avon amandoua asa cred eu nu stiu sigur ca am doar 11 ani.pa.