| Bubbico a întrebat:

Produse Oriflame vs produse Avon? Care este mai bun in materie de parfumuri? Dar la capitolul farduri, rujuri?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Mie imi plac mai mult parfumurile de la oriflame.Mi-am luat multe dar tot timpul le dadeam altcuiva pentru ca nu pot sa suport anumite mirosuri si am ramas la divine albastru pe care il ador si l-am recumparat a 5 a oara. Cele de la avon nu persista deloc.In materie de farduri s rujuri inclin totusi spre avon, mi se par mai bune, iar de la oriflame imi plac si produsele de ingrijire a pielii.

7 răspunsuri:
| tuGatita a răspuns:

Oriflame este mai bun in ambele. detin multe produse de la aceste firme, ce-i drept mai mult de la oriflame. fardurile avon sunt ca acelea din piata (serios), rujuri..hmm mai nimeresti cate unul bun, dar nu pot spune ca sunt minunate. iar la parfumuri, clar oriflame. miros bine si cele de la avon dar, cred eu, nu persista la fel de mult( decat cele de la 80-90 de lei). in materie de farduri ma impac bine cu lady's. la rujuri, luciuri, rimel, crema de fata, parfum-oriflame. de la avon am fond de ten, e ok (daca te dai cu crema bine inainte). multe, dar multe produse avon nu sunt deloc asa bune pe cat sunt de laudate. m-am pacalit de multe ori, in schimb de cele oriflame am fost mereu multumita. nu sunt reprezentanta, nici nu am fost la nici o firma!

| IloveME a răspuns:

Perfumul meu preferat este giorgi gold de la oriflame!
Cat despre celalalt capitol,nu prea ti-as recomanda nimic,am fost reprezentant atat la avon cat si la oriflame.mi se par produce chinezaresti la pret mare!
Am multe produse uitate prin sertare pe care nici macar nu le mai folosesc si asta pentru ca nu au nici un farmec,rezultatele nu sunt nici cele dorite, nici cele care spun ei ca sunt!
Mai degraba te duci la un magazin cu farduri game mai bune, loreal, maibelyne, astor si iti iei de acolo tot ceea ce iti doresti! dai un ban in plus dar macar sti ca is bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Produsele de la AVON sunt apă de ploaie,toate de la parfumuri la rimeluri,cam tot.
Cele de la ORIFLAME să zicem c-ar mai merge cât de cât,dacă vrei parfumuri de calitate, farduri, rujuri, rimeluri mergi pe FEDERICO MAHORA, face toţi banii.
Te pup!

| dragodana a răspuns:

Salut! Inclin spre Oriflame pentru ca am fost reprezentant si am folosit majoritatea produselor.Am incercat si de Avon, dar n-am fost multumita.
Parfumurile de la Oriflame tin mai mult, dar fardurile nu tin pe pleoape nici cu baza de machiaj.Se duc repede indiferent de pret.Rujurile rezista cat de cat.Iar la produsele de ingrijire a pielii sunt aceeasi calitate, dar la Avon sunt mai ieftine.

| Gabitza11 a răspuns:

Parerea mea e ca ORIFLAME este mult mult mai bun decat AVON. Produsele de la Avon sunt foarte scumpe si nu sunt bune de nimic. La capitolul machiaj as alege Oriflame, iar daca vrei parfumuri bune cumpara-ti numai parfumuri originale cum ar fi cele de la: Dolce Gabana, Pacco Rabane si altele...

| R4Ly a răspuns:

Buna! Eu sunt reprezentanr la ORIFLAME dar si la AVON. Daca ar fi sa iti recomand, eu as spune ca AVON. Cat despre parfum eu il folosesc pe Far Away(miroase super)...iar fardurile, rujurile cele de la AVON pot sune ca sunt foarte bune. Le folosesc si sunt multumita de ele. :*

| SevenSM a răspuns:

Sincer imi plac amandoua.Sunt destul de bunicele.Insa la calitate mi se pare ca oriflame este mai bun(la machiaj iar avon la parfumurihappydepinde de preferintele tale in materie de parfumuri,happy