| SoareMicutz a întrebat:

Ce purtam pe >2011:?

Haine, culori, tunsori, d toate.happy?

:*

5 răspunsuri:
| Bojthe a răspuns:

Ce ne sta bine

| candydream a răspuns:

Ce ne place.

| bestia a răspuns:

Mai bine ai intreba ce purtam IN GENERAL, nu doar in 2011. Daca moda se schimba, personalitatile bine definite ar trebui sa ramana intacte.
Eu, una... Merg pe cuvantul de baza : NATURAL.
Hainele - feminine, lejere dar sofisticate. Aleg nuante de verde, bej, nude, mov pal, alb, negru. Merg pe materiale precum : bumbac, matase, in, ocazional vascoza.
Incaltaminte - Pantofi cu bot rotund sau usor ascutit, toc gros sau cui. Sandale romane (nu negre!), cizme din piele (combinate chiar si la tinute de vara).
Tunsori... Par lung, nevopsit. Apreciez un par sanatos cu carare pe mijloc mai mult decat 3 fire infoiate. Coafuri gen spic, coada impletita, bucle naturale sunt la mare cautare. Daca totusi iti vopsesti parul, alege nuante naturale de blond nordic (galbenul nu se mai poarta din '90), aramiu, ciocolatiu sau saten deschis.
Machiajul - cat mai invizibil. Investeste in farduri, cu precadere in fondul de ten. Achizitioneaza-ti unul cu putere de acoperire, dar lejer. O nuanta mai inchis decat tenul, pentru un efect de piele bronzata. Pentru ochi - lila, bej, maro, verde, albastru. Negru se foloseste doar la anumite tipuri de machiaj. In rest, maro este de baza.
Uite ceva inovator, mai ales in Romania : Incearca sa combini posete plic la tinute de zi. Singurul secret este ca trebuie sa fii atenta la materialele din care sunt facute. NU LACULUI... Cel putin ziua!
happy

| ...::paffy::... a răspuns:

thinking nu stiu

| xdaria19 a răspuns:

Pai... Din câte am observat se acceptă cam orice. După ce am colindat prin magazine weekendul ăsta, am văzut că se poartă în general dantela și imprimeurile florale. Ca și culori, rozul, bejul, griul și în general culorile neutre sunt binevenite. În mare, important e să te simți bine în outfitul respectiv, pentru că moda e foarte permisivă anul acesta.