| anonim_4396 a întrebat:

Am 2 nelamuriri:1.De ce iarna este preferabil sa purtam haine de culori mai inchise? 2. Ce culori sunt indicate pentru hainele purtate vara? De ce?

4 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Pai porti haine de culoare inchisa ca sa se vada fulgii pe tine, iar vara deschise pentru ca e soare

| inger02 a răspuns:

Iarna se imbraca culori mai inchise pentru ca aotimpul fiind rece si hainele noastre trebuie sa fie mai inchise. si asa sunt la moda. hainele mai inchise se poarta iarna si vara cele colorate vii energice [pentru ca e cald, e frumos si se poarta culori deschise.

| annkaa a răspuns:

CEau:*
pai vara nu este bine sa purtam haine inchise pentru ca hainele de culoare inchisa atrag soarelehee heesi de aia e bine sa porti negru iarna si vara poti purta haine de culoare deschisa.alb,gri.

| Anna1230 a răspuns:

1. Pentru ca culorile inchise resping inghetul si atrag caldura.
2. Mov, bleu, roz, albastru, orice. Vara ai mai multe posibilitati, pentru ca e cald happy