| Sanziana00 a întrebat:

Ce remedii naturale imi puteti recomanda pentru albirea dintilor? In afara de bicarbonatul de sodiu, am inceput sa il folosesc de ceva timp si nu prea da rezultate.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Dianatips a răspuns:

Pasta de dinti Crest, sau benzile pentru albit Crest Whitestrips (asta in caz ca vrei sa mergi la sigur) Nu strica dintii, poate doar ii sensibilizeaza o zi, maxim doua cand bei rece dar trece neobservata acea sensibilizare. Contine peroxid de hidrogen (ca si apa oxigenata). Daca vrei totusi sa recurgi la acest tratament te sfatuiesc sa ti le iei pe cele clasice cu 6% peroxid. Eu mi-am cumparat o cutie, adica tratament de 28 de zile iar rezultatele s-au vazut dupa doar 3 zile. Daca vrei poti cauta niste tutoriale pe youtube despre ele...happy

| thelordoftime a răspuns:

Eu unul ma frec pe dinti cu coaja de banana, este si natural si ieftin si usor dar tot trebuie sa te speli normal pe dinti!

| Dee_9331 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=yDlZN40irTI Tipa e cam plictisitoare dar chestiile alea merg cred, sper.

| andreimazureac a răspuns:

Bicrbonat de sodiu stins cu zeama de lamaie si putina sare, da rezultate.

| BikerZone a răspuns:

Cel mai bun remediu, spalate pe dinti de 3 ori pe zi, cu pasta de dinti Colgate Max One, si ai sa vezi ca dupa cateva luni o sa se observe diferenta.