Întrebare recomandată | xXxStefaNNNxXx a întrebat:

Ce remedii stiti pentru tratarea arsurilor solare? Si in cam cat timp trece?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uite niste sfaturi aici,
http://www.andreearaicu.ro/......-naturiste
Te pup!

5 răspunsuri:
| warmheart10 a răspuns:

Produsele lactate fac minuni )) mai ales smintina )

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Orice crema hidratanta, inactiva.De preferat-daca e deja pielea arsa-un iaurt gras.Cremele se folosesc inainte de expunerea la soare!

| MadaSweet18 a răspuns:

Muult iaurt.

| coco4000 a răspuns:

Produsele lactate in general: Iaurtul

| maryannee a răspuns:

Buna, depinde de cat de rau te-ai ars. Eu am avut arsuri de gradul 2 si 3 si m-am simtit foarte rau, ba chiar am ajuns si la urgente. Am scris mai multe in acest articol: http://degenfeminin.blogspot.ro/......lare.html. Pe mine m-au ajutat foarte mult mai ales ca aveam rani foarte adanci si ma gandeam ca raman mutilata dar am avut noroc si nu am nici un semn. De aceea am si scris pe blog pentru a ajuta si alte persoane aflate in aceasta situatie. Mult succes!