| penel a întrebat:

Ce sa aplici pe par ca baiat sa luceasca si sa para natural? Imi fac masti pentru par in fiecare zi.

Răspuns Câştigător
| Broskie a răspuns:

Simplu, sampon. Daca iti luceste parul mai degraba dai impresia ca esti nespalat pentru ca parul nespalat luceste. Decat sa lasi impresia ca te-a lins vaca in cap, mai bine te speli cu sampon de 2 maxim 3 ori pe saptamana. Daca o tii tot asa, in 2-3 ani o sa arati precum Ionica din Liceenii. Adica chel, in caz ca nu te-ai prins.

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E prea mult zilnic măști de păr! o să ți se îngrașe părul prea mult. măștile se fac de maxim 2 ori pe săptămână. probabil de aia e și așa, îl supraîncarci.
și nu asculta de ăștia de mai jos, foarte bine că ai grijă de înfățișare, ăștia probabil nici nu se rad în zonele igienice, că deh, li se duce bărbăția odată cu părul.

| penel explică (pentru Adry05):

happy multumesc frumos! nu stii cum e lumea? chiar nu sunt un baiat super modern iimbracat, cu blugii ridicati si cu fite.fac asta pentru ca imi pasa cum arat... totul este pentru mine mai intai

| Adry05 a răspuns (pentru penel):

Mi se pare corect, îngrijirea și hidratarea corpului sunt lucruri universale, nu țin de sex.

| siriusblack98 a răspuns:

Intinde masca pentru par cu tampoane de la Always ca sa luceasca precum luceafarul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wow. laughing
In primul rand, nu este deloc sanatos sa iti faci zilnic masti pentru par. O data pe saptamana este suficient daca iti aplici o masca de par. Iar legat de intrebarea ta, pai cred ca ai putea folosi ceara de par

| penel explică (pentru anonim_4396):

Am greseli la ngrjirea parului sa stii. euu il spal obsesiv, zilnic si ii fac masti. acum stiu ce am facut, mersi

| anonim_4396 a răspuns (pentru penel):

Cu placere. Dar da, ai grija. Nu este sanatos ca parul sa fie spalat zilnic sau sa aplici mereu masti. Toate astea ii fac mai mult rau decat bine.

| penel explică (pentru anonim_4396):

O sa a las. pai e bine sa te speli miercuri si sambata la cap. de doua ori pe saptamna

Răspuns utilizator avertizat