| SunshineSunrise a întrebat:

Ce sa fac? Am genele foarte nașpa, vad toate fetele ca au gene în sus și frumoase, eu le am rare și mici și mai sunt și urate. Se vad spatii intre ele mari și în spatele spatiilor sunt alte fire de gene gen ca și cum as avea doua straturi de gene, iar altele adică cele de la marginea ochiului se apleacă în jos.
Când ma dau cu rimel se vede ca dracul.Toată lumea îmi zice ca am 2 straturi de gene și rad toti, toată lumea zice ca zici ca sunt picioare de gândac ca ba unele vin sub forma picioarelor unor gândaci când merg.
Am încercat tratamente naturiste cu ulei de ricin cu de toate dar mai mult îmi cad genele pe zi ce trece.
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cei care indraznesc sa-ti spuna asa ceva, ori sunt niste cretini ori prea prosti sa lege doua cuvinte si te sfatuiesc din start sa te scutruri de asemenea ciurucuri umane, pentru ca, nici un om inteligent nu te-ar jignii, mai ales daca ar recunoaste ca esti inteligenta.
Oricum, de jigodii care te jignesc, nu ai nevoie in viata, asa ca, spune-le politicos sa te mai caute cand or sa-si revizuiasca comportamentul.
Esti prea mica si prea frustrata ca sa intelegi ca, frumsuetea este trecatoare, iar un om inteligent, nu va aprecia niciodata o fata frumoasa in schimbul unei minti ascutite.
Inca te indoiesti de ceea ce-ti spun si nu ma crezi, dar te asigur ca, vei avea numai satisfactii in viata, daca vei ignora prostii si jigodiile.
Invata sa te pretuiesti asa cum esti, daca ai ceva minte in capusorul ala!

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate nu poti face nimic!
Asta este natura ta si va trebuii sa te resemnezi cu ceea ce ti-a dat mama natura.
Un rimel mai scump ti-ar fiid e folos, dar dupa cat ai stresat si chinuit genele alea, nici nu ma mir de ce ti-au cazut.
Incearca sa-ti pui ochii in evidenta diferit, cu un creion negru, facandu-le conturul, daca nu ai gene.
Da-le pace genelor, sa se regenereze!

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru SunshineSunrise):

La 15 ani esti prea mica sa te machezi, poate de aceea ti-au si cazut!

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru SunshineSunrise):

Repet, nu are imporatanta ca folosesti sau nu rimel, ideea este ca, nu se pune machiaj deloc pe fata unui copilas!
Daca copila aia la 12 ani si-a pus machiaj, este problema ei si a parintilor ei, desii, nu este nromal si sanatos, ca un copil atat de mic sa foloseasca machiaje.
Iar tu, pentru ca deja ti-ai stresat genele cu rimel, ca doar ai mentionat ca ai folosit aranada ca picioarele de gandaci, iata ca te-a afectat.
In orice caz, probabil ca ai mostenit un parinte care nu are gene lungi si dese, deci, nu prea esti avantajata de ele si nici nu ai ce face, decat sa te placi asa cum esti.
Cand vei mai creste, poti sa-ti pui gene false!

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru SunshineSunrise):

Am spus, CAND VEI MAI CRESTE, nu acum, sa-ti pui gene false si numai daca vrei!
Din pacate, mama natura nu te-a facut o frumusete, dar nimeni nu-i perfect si va trebuii sa inveti cu corpul si fata pe care o ai.
Daca stai si te critici non stop, nu te ajuta cu nimic, dimpotriva, vei ajunge o fata acra si pusa pe artag tot timpul si nu vei avea pe nimeni in jur.
Invata sa te accepti asa cum esti, ca oricum nu poti schimba nimic, dar macar poti invata sa maschezi defectele si cu timpul, vei vedea ca-i usor sa traiesti cu ele.
Nu uita: nimeni nu-i perfect!
Iar o femeie inteligenta, face mai mult decat una frumoasa si proasta. Iar la capitolul asta, poti sa fii ambitioasa si sa rupi cartea, demonstrand tuturor cat de desteapta esti!

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru SunshineSunrise):

Cei care indraznesc sa-ti spuna asa ceva, ori sunt niste cretini ori prea prosti sa lege doua cuvinte si te sfatuiesc din start sa te scutruri de asemenea ciurucuri umane, pentru ca, nici un om inteligent nu te-ar jignii, mai ales daca ar recunoaste ca esti inteligenta.
Oricum, de jigodii care te jignesc, nu ai nevoie in viata, asa ca, spune-le politicos sa te mai caute cand or sa-si revizuiasca comportamentul.
Esti prea mica si prea frustrata ca sa intelegi ca, frumsuetea este trecatoare, iar un om inteligent, nu va aprecia niciodata o fata frumoasa in schimbul unei minti ascutite.
Inca te indoiesti de ceea ce-ti spun si nu ma crezi, dar te asigur ca, vei avea numai satisfactii in viata, daca vei ignora prostii si jigodiile.
Invata sa te pretuiesti asa cum esti, daca ai ceva minte in capusorul ala!

| Mylittlesuntun56 a răspuns:

Asa aveam și eu, iar eu pur și simplu ma dădeam în fiecare seara cu ulei de palmier, și repetând asta sau făcut frumoase

| MomoUp22 a răspuns:

Pai ai putea putea gene false dar pentru majoritatea e un chin sa le ataseze? si doua straturi de gene nu este ceva rau unele persoane chiar si-ar dori asta iar despre ce spun ceilalti nu ar trebuie sa-ti pese fiecare e frumos in felul lui!