| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu sprâncenele si genele, faza e că acum vreo 4 ani am fost sa ma pensez la cineva nu mi-a plăcut forma (asta ta fiind la începutul veri) si peste iarna le-am dat cu ulei de ricin si in vara si ma pensat o verișoară bine nici acum nu mi-a placut si le-am dat iară cu ulei de ricin dar nu imediat si a le-am lăsat cu forma si le-am pensat ca sa le întrețin cam 5 luni si deci le-am dat iară m-am pensat dupa la salon.a fost ok dar cu timpul s-au subțiat si le-am dat cu ulei de ricin ca sa se mai ingroase faza e că de data asta cand m-am dat cu ulei de ricin imi provoca mancarimea si mi se exfoliau aveam coaja in sprâncene am crezut ca e din cauza ca ma dau prea mult dar nu asa ca sprînceană dreaptă creștea fire i-ar cea stanga era rară faza e că m-am dat si pe gene cu foarte putin si mi se pare ca genele ochiului stâng firele sunt mai rare fata de cea dreaptă și la cea stanga firele de la coada ochiului stau tapene cu orice mascara le-as da tapene ma refer la faptul că stau drepte cu se curtează, sper ca se intelege la ce ma refer. E posibil sa fi provocat o alergie? Daca imi iau ulei de ricin de la farmacie naturistă o sa revina la normal ce sa fac? Exista înlocuitor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| bustamante a răspuns:

Mars la un dermatolog si intreaba ce **** ai facut! Cand mai ai idei si chestii despre cum sa te: tunzi, pensezi, razi, caci, manci.
Ia Facebook-ul in brate si fa sondaj de opinie. Daca arati ca in poza de la profil nu ai nevoie de nimic. Daca nu esti tu nu are rost sa mai intrebi.

| bustamante a răspuns (pentru bustamante):

Căcát sm [At: ANON. CAR. / Pl: ~áți / E: căca] 1 Materii fecale Si: (înv) căcârnat, excrement, scârnă. 2 Lucru de nimic Si: (pfm) căcătuț, căcățel. 3-4 (Îs) ~ cu ochi Om (mai ales copil) de nimic. 5 (Îe) A mânca ~ A minți.

Raspunsul este luat din DEX deci nici voi nu ar trebui sa il cenzurati e doar ca cat toala lumea il face la 0 minute pana la moarte.

| weloveit a răspuns:

Du te la o cosmeticiana si intreab-o pe ea mai bine. Sau la farmacie cere inlocuitorul uleiului de ricin. Daca iti permite timpul, te poti duce si la medicul de familie sa ceri o trimitere la dermatolog pentru a vedea de la ce ai aceasta "alergie"

| AnonimPeViata a răspuns:

Mai bine le tatuezi, gen Nike, scapi de griji rolling on the floor