| MelissaMeli a întrebat:

Ce sa fac ca sa alung pistruii?

Răspuns Câştigător
| CarmenTat a răspuns:

Curata-ti tenul cu lapte acru. Acidul lactic va avea un efect foarte gentil de exfoliere, fara sa-ti irite sau sa-ti usuce pielea.
Zeama de lamaie este unul dintre cele mai folosite si mai eficiente remedii impotriva pistruilor. Nu este cazul sa-ti freci fata cu o felie de lamaie. Tamponeaza-ti pielea usor cu sucul provenit dintr-o jumatate de lamaie stoarsa.
Mastile pe baza de caise, capsuni si castraveti decoloreaza pistruii daca le aplici in ziua in care acestia au aparut.
Daca ai tenul gras, poti sa te dai mai intai cu putina zeama de lamaie, sa stergi surplusul cu un servetel si apoi sa aplici o masca de smantana pe care o tii 10 minute.
Chiar si in cazul pistruilor, alimentatia joaca un rol semnificativ. Consuma alimente bogate in vitamina C, iar pielea va deveni mai putin sensibila la soare. Insa daca nu iti plac citricele, poti compensa acest lucru luand vitamina C sub forma medicamentoasa.

4 răspunsuri:
| DiamondShine a răspuns:

Crema de la vichy

| Kasia a răspuns:

Nimic.Pistruii sunt minunati.

| Cherrylips a răspuns:

Poti incerca Tratamentul gel impotriva inestetismelor și Petelor de la Clinique. Sora mea a avut probleme si a ajutat-o foarte mult. Mult succes. Eu una ador pistruii si nu as incerca sa scap de eihappy

| ElCommandante a răspuns:

Sex! nu e aberatie sau un raspuns abstract, dar asta e rezolvarea...