| auroraa a întrebat:

Ce sa fac ca sa nu ma doara tare cand scot sprincenele? multumesc anticipat, fundita kiss

Răspuns Câştigător
| birdie14 a răspuns:

Odată operaţiunea declanşată, pensatul poate să vă provoace lacrimi, iar durerea te-ar putea împiedica să finalizezi pensatul. Noi te învâţăm câteva şiretlicuri împotriva durerii

Înainte de a te pensa, curăţă zona cu demachiant şi cu soluţie tonică, pentru ca penseta să nu alunece. Este recomandabilă folosirea unui produs lejer de exfoliere, care să nu irite pielea.

Pentru a elimina durerea, presează peste arcadă un cub de gheaţă, pentru a amorţi zona, în cazul în care ai fire subţiri, cu rădăcină slabă, căci gheaţa închide porii. În schimb, dacă rădăcina este puternică, cu firul gros, este de preferat să aplici o compresă cu ceai călduţ pe arcadă.

17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vrei să spui când te pensezi!
Pui compresă rece după pensare și smulge firele de păr în direcția lor de creștere chiar dacă corect este invers!
Pa, pa.

| VladConstantin20 a răspuns:

Bună!
Poți să folosești o cremă, sau ceva care să amelioreze durerea.
Sper că te-am ajutat happy

| birdie14 a răspuns:

Buna.Vrei sa spui cand te pensezi. Uite aici niste sfaturi: http://www.madone.ro/10-06-2008/Penseaza-te-rdquo-pe-spranceana-rdquo.html
Bafta.

| StillRuxi a răspuns:

Nu prea ai cebig grin Incearca sa iti tii cat de intinsa pieleabig grin

| KingJulien a răspuns:

Iti facei o masca cu crema (eu folosesc nivea ) si lasi 10 min pana se inmoaie fata la mine functioneaza!

| Miriiii a răspuns:

Exprimate mai bine fetitawinking can te penseziwinking nu scoti sprancenellaughing

Te dai cu putina crema inaintewinking

Fundaa`:X?

| noone3239 a răspuns:

Daca ti le scoti tu, incearca sa prinzi intre doua degete bucata de carne/piele de unde ai de gand sa smulgi parul si ai sa vezi ca nu o sa te mai doara tare.(assa fac eu ) Funda?

| kat2108 a răspuns:

Trebuie sa te dai cu o creme pe ele, sa astepti 1-2 minute si apoi incepi pensatul.

| SaveTheNature a răspuns:

Pentru a nu avea dureri in timpul pensarii, cel mai bun truc este aplicarea unei creme Hidratande pe sprincene.Incearca sa nu te zgarcesti aplicand un strat CONSISTENT pe sprincene. zona din jurul radacinii sprincenelor va deveni mai "MOALE" ceea ce va duce la o pensare mai usoara si mai putin dureroasa GARANTAThappy

| geop a răspuns:

Prinzi spranceana cu degetul mare si cel aratator si strangi bine, sigur nu te va mai durea

| elena999 a răspuns:

Nu cred ca exista o rezolvare.

| lavvybubu a răspuns:

Exista o crema speciala este de la avon.Nu mai stiu sigur cum se numescte. Funda?

| flashback a răspuns:

Strangi in dinti ceva ori te gandesti la altcevawinking crede-ma merge laughing

| Monii a răspuns:

Te poti duce la farmacie si iti cumperi o crema pentru a nu te ustura atunci cand te pensezi.

| ciorbel a răspuns:

Nu le mai scoti

| Roxana12_9228 a răspuns:

Pai da si tu cu o crema ceva...o sa inmoaie radacinile happy

| angela_9785 a răspuns:

Incearca satile dai cu crem inainte de atile zmulge nu o sa simtesti deloc! succes!