| Bdudbdhdb a întrebat:

Daca imi scot maseaua de minte cu anestezic local, o sa ma doara tare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu,fiindcă iti va face o injecție cu anestezic.

| RobertMoon a răspuns:

Nu simti nimic cat esti anesteziat local, doar realizezi cand dentistul lucreaza in zona aia, dar nici vorba de durere. Singura problema e ca dupa toata treaba asta iti va curge ceva sange timp de cateva ore si vei avea o usoara durere in zona respectiva care va disparea dupa ceva timp.

| Leycris a răspuns:

Nu. Eu le-am scos pe toate 4. O sa doara putin cand trece anestezia, dar nu e nimic care sa te ingrijoreze. Poti lua Nurofen, la mine mereu functioneaza pentru dureri de dinti/cap.