| VanillaSpice a întrebat:

Ce sa fac ca sa nu mai fie buzele uscate ( am folosit toate balsamurile de buze si nu merge.) Vreo metoda naturista?

5 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

Balsamul de buze de la Neutrogena este foarte bun. Mai gasesti de la Nivea, Avon sau Oriflame (insa nu stiu daca sunt chiar atat de bune). Mai este un balsam de buze care e ca un fel de ruj (gasesti in mai multe nuante) de la Clinique. Mai gasesti asa ceva si de la Clarins sau Sephora (insa sunt destul de scumpe).
Mierea de albine este foarte buna pentru buzele uscate sau crapate. Da-te putin pe buze si lasa cateva minute. Foarte buna este si crema cu propolis. Nu uita sa bei macar 2l de apa pe zi. Buzele tale sunt deshidratate si au nevoie de ingrijire. Daca vezi ca nu iti face bine niciuna dintre solutiile mentionate mai sus, mergi la doctor. Sper ca te-am ajutat!

| T30D0RA a răspuns:

Eu ma dau cu pasta de dinti si periuta pe buze, dar incet si apoi ma dau cu balsam de buze.

| BlancaFantasma a răspuns:

Sincer si eu am aceeasi problema.am incercat ABSOLUT orice, fara rezultat. acum mi-am cumparat un balsam de buze nivea cherry(9 lei) doar de dragul de a ma da cu el pe buze cand nu`s asa de uscate. miroase superb balsamul, naspa ca nu-l pot folosii asa des cum as vrea.stii si tu ca balsamurile/luciurile astea sclipitoare mai rau usuca buzele, dar na fiind fete avem nevoie de elehappy

| SheCanFlyy a răspuns:

Da cu periuta de dinti pe buze (prin miscari circulare) si apoi date cu miere. Functioneaza.

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Mananca morcov si lamai