| Mfede a întrebat:

Salutare! Caut și eu de ceva timp o crema de buze reparatoare, tot ce am încercat pana acum sunt doar hidratante, nu conțin nici o substanța pentru a repara buzele crăpate. Am folosit toate produsele din gama nivea și balsamurile de la diferite mărci, însă nu ma ajuta cu nimic, mai tare îmi crapă și ma țin câte o săptămâna așa. Ce îmi puteți recomanda? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Betty1992 a răspuns:

Si eu am incercat multe si au doar efect temporar. Iti recomand unguentul de galbenele pentru un rezultat mai bun (asa am auzit si la un dermatolog). Aplica un strat uniform. Si mai ales seara inainte de culcare, atunci pune mai mult si dormi asa. Si bineinteles, cel mai important e sa bei mai multa apa. Poti incerca si balsamuri din alea pentru exfolierea buzelor.