| Katherineeeeeeee a întrebat:

Ce sa fac sa am buzele mai mici?
ceva "trucuri" daca stiti? dau funda pentru cel care merge

2 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Draga mea, ar trebui să-ţi placă faptul că nu ai nevoie de botox.
În primul rând, nu te mai da cu gloss, glossul face buzele să pară mai voluminoaste şi mari.
Alege rujul.
Când te dai cu ruj, încearcă să nu te dai pe toată suprafaţa. Trasează-ţi conturul puţin dedesubtul buzelor şi dă-te, iar ca să nu se vadă urât, te poţi da înainte cu fond de ten pe buze.
Şi alege culori aprinse!
Este un truc simplu: ce este de culoare deschisă pare mai mare.
. nu ţi zic acum să ai numai buze roşii, dar culorile nude, îţi fac buzele mari.

| calecss a răspuns:

In principiu, pentru a corecta buzele mici, cel mai adesea se foloseste un creion de buze cat mai apropiat de culoarea ta naturala, sau cu o nuanta mai deschisa. Linia conturului, insa nu trebuie sa fie prea groasa, ci una subtire si cat mai dreapta. Acest lucru va da un aspect de buze pline, iar tu te vei simti mult mai bine happy