| obsesion07 a întrebat:

Ce sa fac sa-mi creasca unghiile mai repede, dar sa fie ceva naturalthinking Am auzit ca daca le tii in apa functioneazathinking Voi ce credeti si ce sfaturi imi dati? dau funda:*

Răspuns Câştigător
| Roxanicabc12 a răspuns:

In primul rand nu stiu chiar ceva natural dar am invatat ceva de la strabunica mea.big grin.Pui intr-un bol putina apa(cam cat iti incap unghiile acolo)strange niste musetel si pune musetelul in bolbig grin.stai cel putin 10 minute(cel mult 15 minute)si asteapta 2 zile si vei vedea ce se intampla.Eu am facut asa.Mi-au crescut unghiile foarte repede si foarte mari.Problema la mine era ca si mi le rodeamhee hee. Sper ca te-am ajutat.Bafta.batting eyelashes

4 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Atat alimentatia, cat si ingrijirea unghiilor trebuiesc respectate.Nu apa este remediul potrivit.Seara stoarce lamaie si freaca-ti unghiile, uleiul de ricin este foarte bun, poti lua un supliment de biotina sau o crema speciala pentru unghii si cuticule.Bafta!

| bianca9422 a răspuns:

Puneti unghiile in ulei de ricin caldut

daca le bagi in apa se vor rupewinking

| Wally26 a răspuns:

Mananca ceva care contine calciu: lapte, oua, branza, cascaval, in general lactate, sau ia vitamine cu calciu

| YubithaTha a răspuns:

Cel mai bun tratament pentru cresterea si intarirea unghiilor este "Lotiunea pentru tratarea unghiilor cu vit. B5" de la Farmec. E o sticluta mica, zici ca e lac de unghii. happy