| BeautifulAngelOana a întrebat:

Vreau sa imi creasca unghiile mai repede! Am auzit ca daca bei mult lapte iti cresc mai repede unghiile, dar mi se pare cam ciudat! Va rog sa imi dati niste sfaturi! Nu vreau oje cu vitamine pentru ca am folosit si nu am avut nici macar un rezultat! Multumesc

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

La cat e de lungit laptele[din magazin]cred si eu ca,, iti cresc,,

15 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E chiar ciudat sa stii pentru ca eu nu cred asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru mona):

Ba chiar sa crezi. Laptele are calciu. Eu am unghiile moi. Cind beau lapte mai mult, mi se intaresc si cresc chiar prea repede dupa gustul meu. Cind nu prea beau lapte, si unghiile parca stau pe loc.

| mona a răspuns (pentru anonim_4396):

La cat e de lungit laptele[din magazin]cred si eu ca,, iti cresc,,

| RAY a răspuns:

Daca faci sport e posibil ca sasi creasca mai rapid

| BeautifulAngelOana explică (pentru RAY):

Toata ziua fac sport

| RAY a răspuns (pentru BeautifulAngelOana):

Manca fructe, legume, unghiile cresc in functie de organism

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Degeaba ti se pare ciudat. Asa este, laptele ajuta. Nu insa si ojele cum bine ai aflat.

| BeautifulAngelOana explică (pentru anonim_4396):

Multumesc! Deci daca beau mult lapte imi cresc unghiile mai repede? laughing

| NotToday a răspuns:

Nu doar laptele contine calciu! Incearca sa consumi cat mai multe fructe si legume. In special spanacul!

| BeautifulAngelOana explică:

Bun si daca beau lapte si mananc fructe si legume, in cat timp vad rezultate?

| Andreea9595 a răspuns:

Pai laptele ajuta. Daca nu vrei oje cu vitamine poti astepta sau poti sa iti pui unghii false/ cu gel. Daca nu poti sa dai impresia ca sunt mai mari, mai lungi: http://www.youtube.com/watch?v=LNbN8vKeOXU.

| rianarebeka a răspuns:

Inca nu exista un "remediu" pentru ati creste unghiile mai repede! Unghile mele de la maini cresc foarte repede, pe caand cele de la picioare cresc foarte incet.Colegei mele de banca nu-i cresc unghiile de loc (ei ii plac cat mai scurte).In caz ca ti le rozi incearca sa te dezveti de acest obicei! Poti incerca unghii false pentru copii de la firma "Pink by Kiss" sunt speciale pentru copii si nu fac rau la unghii.Problema la acest lucru este ca aceste unghii se gasesc doar in America! Eu am o gramada de modele! happy

| Chanel22 a răspuns:

Ulei de ricin happy, toata lumea ma intreaba daca am unghii false, le am in permanenta lungi si puternice. Ia-ti de la farmacie ulei de ricin (vreo 4 lei), te dai in prima saptamana in fiecare seara pe unghii cu un betisor de urechi si masezi si te culci cu ele, iar apoi te dai o data pe saptamana, dupa o luna vei vedea rezultate. Apoi te vei da cand iti vei aminti happy

| BeautifulAngelOana explică (pentru Chanel22):

Multumesc pentru sfat! Si eu am avut unghiile lungi si puternice, dar am avut ghinionul, ca un coleg sa imi rupa o unghie si a trebuit sa le tai pe toate, iar acum cum cresc putin, deja se rup!

| hanna1984 a răspuns:

Laptele are multe multe vitamine. Asadar ar fi normal ca unghiile sa creasca!

| Ligii a răspuns:

Daca vrei sa iti creasca unghiile sau parul au facut niste pastile integrale speciale pentru asa ceva si se gasesc in drogherii tongue sper ca am ajutat!