| skumpik2help a întrebat:

Ce sa fac sa nu imi mai miroase gura? funda happyhappy

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Sunt câțiva pași care trebuie urmați cu strictețe.
În primul rând, mergi o dată la 6 luni la un consult stomatologic. De cele mai multe ori o micuță carie poate provoca mirosul neplăcut fără ca tu să îți dai seama.
Igiena orală este esențială, evident. Spală-te pe dinți de cel puțin două ori pe zi (dimineața și seara) și nu uita de limbă (cele mai multe bacterii nu se află pe dinți).
Folosește ață dentară! Sunt multe locuri în care periuța de dinți nu ajunge, iar în acest caz ața dentară ajută enorm. Încearcă să te obișnuiești cu ea. De asemenea, apa de gură ar trebui inclusă în rutina zilnică pentru că pătrunde în locuri greu accesibile și înlătură placa bacteriană.
Mestecă gumă după fiecare masă și încearcă să eviți tutunul (dacă e cazul).
Mult succes și numai bine!

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mesteca Orbit.

| BRG a răspuns:

Te speli pe dinți după fiecare masă, folosești ața dentară, detartraj odată la 6 luni, și apă de gură oral B este bună.

| boogdan91 a răspuns:

Spalate pe dinti dimineata si seara, si fa o vizita la stomatolog sa-ti rezolve eventualele carii.

| stefaniacristina77 a răspuns:

Hei! Dupa ce te speli pe dinti foloseste apa de gura. Iar apoi mesteca guma sau pastilute [gen:tic-tac]. bafta!

| anna1997 a răspuns:

Foloseste apa de gura de trei ori pe zi!

| Artemis94 a răspuns:

Pasta de dinti, periuta, apa de gura si o pastila din cand in cand ar ajuta. daca nu functioneaza du-te la un stomatolog.

| FANfredoSHpidjin a răspuns:

Spală-te pe dinţi, foloseşte aţă dentară, apă de gură, apoi mestecă gumă.

| P3trutz a răspuns:

Spalate pe dinti cu colgate, apa de gura...

| BoYy a răspuns:

Cumparati crema Bengay si dati pe dinti cu ealaughing

| Morrison a răspuns:

Spalate pe dinti dimineata si seara. O sa te ajute.