| anonim_4396 a întrebat:

De ce imi miroase gura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| M4RK a răspuns:

Fiind ca nu te speli pe dintihee hee

| Ana a răspuns:

Poate k din cauza k nu te speli p dinti, nu stiu

| lifeForJesus a răspuns:

Din cauza carilor...sau poate ca nu te speli pe dinti!

| DoctorX a răspuns:

Cauze sunt multe. Cea mai frecventa este prezenta carillor. In interiorul lor se dezvolta bacterii care consuma resturile alimentare ce raman inevitabil acolo, chiar in conditiile unui periaj dentar corect.
DAR si unele boli sistemice pot determina mirosul neplacut al respiratiei.
Recomand o vizita la dentist.

| NoName0011 a răspuns:

Spalate pe dinti. sau daca ai carii du-te la dentisttongue