| anonim_4396 a întrebat:

CumCum sa nu-mi mai miroase gura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Foloseste pe langa pasta de dinti o apa de gura

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tratează cariile, apă de gură și un control medical (se numește halenă).
Pa, pa.

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Aceasta poate avea mai multe cauze si ma refer aici fie la o carie dentara de care tu nu stii, fie o problema la stomac pe care tu nu o stii, fie din cauza uneiplombe dentare care s-a desprins si iti creaza probleme neplacute. Sfatul in cazuri din astea este fie sa mergi la stomatolog pentru un control, fie te speli pe dinti si apoi iti clatesti gura cu apa de gura.
Sper ca te-am ajutat!
Mult succes iti doresc!

| tlaura a răspuns:

Spala-te pe dintiwinking