| Dede1899love a întrebat:

Ce sa fac sa nu mi se mai increteasca parul? Fara sa mi-l dau cu placa ca mil ard!

Răspuns Câştigător
| Biu a răspuns:

Uite aici un site :
http://www.divahair.ro/......fara_placa

Sper ca te-am ajutat :*
O zi buna.

9 răspunsuri:
| CrissuCristina a răspuns:

Nu-ti arzi parul cu placa, daca este de ceramica, nu ai ce face, cred.

| Bєshka a răspuns (pentru CrissuCristina):

Ba da iti arzi parul cu placa.si daca te dai mult peste cativa ani o sa-ti cada multe fire de par.si se urateste parul dupa trebuie sa-ti pui par fals.

| CrissuCristina a răspuns (pentru Bєshka):

Daca e place de ceramica nu iti arzi parul! Daca era de teflon, atunci, da, iti ardeai parul.

| DoarUnCopil a răspuns:

Multe fete care au parul cret, il vor drept iar cele care il au drept il vor cret. Eu zic ca daca ai parul cret sa folosesti produse pentru parul tau ca buclele tale sa arate frumos pentru ca in timp, daca folosesti placa sau chiar uscatorul de par ( care foloseste tot temperaturi ridicate) o sa iti arzi parul. Eu de examplu imi pieptan parul inainte de baie si cand ies din baie sterg parul putin cu prosopul ca sa nu mai fie exces de apa si apoi folosesc spuma de par. Inainte vroiam si eu parul drept deoarece nu stiam cum sa fac ca parul meu sa arate dragut. Dar m-am uitat pe youtube la cateva metode de ingrijire a parului cret. Daca vrei mai multe sfaturi sau detalii concacteaza-ma :3

| Jelena a răspuns (pentru DoarUnCopil):

Aș dori eu niste sfaturi te rog

| gheorgheasdasa a răspuns:

Da` dc sa te chinui sa-ti arzi parul cu placa? :O. e mai ieftina bricheta smug

| ali98na a răspuns:

Incearca sa folosesti spuma de par wella si apoi sa incerci sa il faci sa stea drept pana se usuca. functionaza foarte bine la mine

| Girlikeaboss a răspuns:

Ca sa iti indrepti parul poti sa te dai cu ceara de par pe parul ud iar apoi sa il lasi sa se usuce natural ....eu nu am parul cret ..il am ondulat putin dar asta este o modalitate testata si folosita deshappyNu am incercat-o! sUcces!

| asdfghjk872 a răspuns:

Pai nu cred ca se mai poate face si altfel, doar daca dupa baie faci cumva ca el sa stea drept un timp pana te culci, sau cu o placa ce nu iti arde parul, eu alta solutie nu stiu. happy