| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac sa scap de ridurile de pe gat?

5 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Depinde cati ani ai si cat de profunde sunt ridurile. Am mai spus aici pe TPU ca uleiul de argan poate face minuni. Uleiul este bogat în vitamina E, omega 6 şi omega 3, conţine acizi graşi esenţiali care contribuie la schimburile realizate la nivel cutanat şi reglează sistemul imunitar al pielii.
Uleiul de argan actioneaza contra uscarii pielii si imbatranirii fiziologice a pielii (anti-rid) restaurand filmul hidro lipidic si crescand aportul nutritiv la nivelul celulelor. Uleiul de argan contine sotenol care are proprietati anti-cancerigene.

prfml
| prfml a răspuns:

Exercitii fizice, cam atat mai poti face ca sa nu avanseze ridurile. Acum mai depinde si de varsta pe care o ai, greutatea. Peste 30 ani este mai greu.

| selef a răspuns:

Cumpara-ti o esarfa.

| carmenzo a răspuns:

Daca gaesti tratementul magic spune-mi si miehappyca eu de cand il caut! Sincera sa fiu nu cred ca vom putea ...pe cale naturala

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Mergi la un salon de cosmetică pentru un masaj special în zona gâtului.
Pa, pa.