| alexalexandrusincerul a întrebat:

Dacă înghiți cioburi foarte mici de sticla,adică nu le simti in gat, poti avea probleme?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Hammurabi a răspuns:

Păi dacă nu te-au rănit când le-ai înghițit, mai e o problemă și anume la ieșire. În tranzitul intestinal e mai puțin probabil să te rănească dar nu total exclus.

| alexalexandrusincerul explică (pentru Hammurabi):

Si in cat timp ajung in tractul intestinal?

| Hammurabi a răspuns (pentru alexalexandrusincerul):

Acum depinde de viteza tranzitului intestinal al fiecăruia. În mod normal la 2-3 zile după ce le-ai înghițit trebuie să se elimine.