| stefanyparis a întrebat:

Ce sa mananc pentru a avea un abdomen plat?(mentionez ca fac exercitii fizice + sport )
funda **

Răspuns Câştigător
| MarYan00 a răspuns:

Buna! Mai sunt 1000 de topicuri deschise pe subiectul asta si din cate am vazut eu sunt acolo niste raspunsuri de la unii total paraleli, care se baga si ei in seama(cica ronaldo face 1000 de abdomene zilnic, fa si u 150!laughinglaughingcat de tampit raspunsu` ). In fine, pentru un abdomen plat, pe langa dieta si exercitiu, e nevoie si de VOINTA si perseverenta...

1.bea zilnic ~2litrii apa (asta ajuta si la un ten curattongue )

2.mananca putin, de 4-5 ori pe zi, din 3 in 3 ore (de exemplu te trezesti la 7-8 manaci, apoi mai manaci la 10, apoi la 1, etc.)

3.alearga de 2-3 ori pe saptamana (foarte important asta)
4.depinde de fiecare persoana in parte, fiecare are metabolismul ei

5.redu glucidele (carbohidratii)-adica fara prajituri, sucuri! Cartofi, orez mai rar.

6.consuma fructe legume

7.la inceput o sa ti se para o aiureala, o sa fie greu sa te abtii de le aia de la aialalta, dar nu renunta, gandeste-te la cum o sa arati peste o luna
In mare cam asta e tongue

Succ3S! happy

| stefanyparis explică (pentru MarYan00):

Ce ar trebui sa mananc intre mese? in afara de fructe?
sincer as vrea sa mai pun pe picioare si p fund? vreo idee.si mersi de raspuns happy!?

| MarYan00 a răspuns (pentru stefanyparis):

Cu mine vb?laughing)
pai nu sunt fata sa stiu cum faceti voi "fara burta" si fund mare + sani laughing

pentru picioare as stii ceva... da e secret:p

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti manca aproape orice(cu mici exceptii), in cantitati corespunzatoare.Important este sa mananci exact cat iti trebuie, nici mai mult, nici mai putin, iar pentru a evita sa mananci mai mult, e indicat sa iei inghitituri mici si sa mesteci foarte bine mancarea.De asemenea, ai putea bea un pahar de apa inainte(pentru a reducere pofta de mancare)si dupa masa(pentru a mentine senzatia de satietate mai mult timp). Elimina din alimentatie produsele fast-food, mezelurile si alte preparate, dulciurile, chipsurile, sucurile si alte produse din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, seminte, alune, migdale, fistic, sau paine.De asemenea, evita pe cat posibil prajelile.In rest, multe fructe si legume proaspete.Castravetele,spre exemplu, este perfect pentru o gustare intre mese.Numai bine.

| BissiBee a răspuns:

Pai trebuie sa mananci cat mai putine calorii.Iti dau un site cu toate produsele iar atunci cand vrei sa mananci ceva cauta produsul si vezi cate calorii are. Poti sa faci si un test cu varsta ta cu greutatea si inaltimea si iti va spune cate calorii trebuie sa mananci pe zi pentru a slabi! http://calorii.oneden.com/

| Necuu a răspuns:

Salate, batoane fitnes, cereale fitnes etc.

| IOANA67 a răspuns:

Multe Salate.