| Hermaniona a întrebat:

Ce sampon trebuie sa folosesc pentru parul care se ingrasa foarte repede.Dar balsamuri sau masti
Fundaa la raspunsul cel mai folositor

Răspuns Câştigător
| ilovetheworld a răspuns:

Buna! si al meu se ingrasa foarte, foarte repede, plus ca aveam cojite mereu, matreata extrema a doua zi de la spalare! Cand te speli clateste-te cu otet.e indicat sa folosesti un vas sau ceva, ca e mai greu cu apa din cada/dus.mai bine cumpara-ti un vas mare si pui otet si apa cand te clatesti! Ultima spalare la mine a fost duminica noaptea, si deja este sambata..maine fac baie.Inca nu este gras

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe cele care scriu pe ele pentru păr gras/cu tensință de îngrășare, pe bază de citrice/plante. La fel și balsamul.
P, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Spală-te când e nevoie cu un şampon pentru copii(are un ph blând) adăugând câteva picături de zeamă de lămâie. Multă sănătate!
Te pup!

| Different69 a răspuns:

Garnier fructis sau wash & go cu musetel sau urzica.

| LoCkUpp a răspuns:

Un sampon pentru ten gras happy

| Hermaniona explică (pentru LoCkUpp):

Da..stiu dar vreau exemple
P.S cum adica ten?

| PamyTzZz a răspuns (pentru Hermaniona):

Buna. Si eu m-am confruntat multa vreme cu aceasta problema. Parul mi s eingrasa chiar din prima zi dupa spalat dar iata ce solutie am gasit. Intr-o zii m-am dus la un dermatolog pentru o problema cu cosurile nici decum pentru parul care ma deranja. Cand m-a vazut doctora m-a intrebat daca mi se ingrasa parul repede si eu i-am spus ca da. Mi-a dat pe reteta o solutie care s enumeste DERMOVATE solutie cutanta. Eu chiar ti-o recomand si tie deoarece este testata de mine si chiar are efect ..Se gaseste in farmecie si nu are un pret prea mare. Eu in acest fel am scapat definitiv de problemele parului gras

| LoCkUpp a răspuns:

Adica depinde cum este pielea ta. Uscata sau Grasa. Te poti duce la farmacie sa ceri un sampon pentru piele grasa, sau ten gras. Farmacista v-a inelege big grin