| nikolettta a întrebat:

Ce se intampla daca te vopsesti cu vopsea permanenta dar fara oxidant? Se comporta ca nuantatorul? Adica iese culoarea in functie de nuanta naturala a parului? Intreb fiindca as vrea o anumita culoare pe care nu am gasit-o in varianta de nuantator si nu as vrea sa folosesc oxidant.
FUNDITA

1 răspuns:
| drcatwoman a răspuns:

Vopseaua permanenta e facuta sa fie amestecata cu oxidant, cele doua reactioneaza in momentul in care le combini. Daca folosesti doar tubul de vopsea s-ar putea sa nu functioneze si sa dai banii degeaba. Daca vrei o culoare inchisa, acelea vin de obicei cu un oxidant foarte slab, care nu face rau parului.

Daca vrei ceva mai natural, in loc de nuantator poti folosi vopsea pe baza din plante (firma Sonia este ieftina si destul de buna), dar modul de aplicare va fi un pic diferit. Daca esti curioasa intreaba la orice magazin naturist.