| gagiqutzza_2286 a întrebat:

Ce sfaturi imi dati si mie in legatura cu caderea parului?:*

3 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Ia in primul rand pastile pentru par, gen revalid.incearca un sampon natural, gen galador sampon solid, fa-ti inainte de fiecare spalare masca din ulei de ricin, aplicat pe tot parul, lasi 2 ore, apoi speli.freaca radacina parului cu usturoi, arsenicul stimuleaza aparitia de noi fire de par.pentru mai multe informatii despre cosmetice si frumusete, intra pe blogul meu, gasesti adresa la profilul meu de pe TPU. xoxo

| dynasmile21 a răspuns:

Nu te speria este normal sa pierdem zilnic intre 50-100 fire de par. daca totusi consideri ca pierzi mult par fa o vizita la un dermatolog caci te poate ajuta in alegerea tratamentului corespunzator. mie mi-a prescris niste vitamine si un sampon numit "vichy dercos"(pe mine m-a ajutat). depinde si de parul tau pentru ca nu iti va prescrie acelasi tratament ca si pentru o pacienta cu parul gras daca parul tau este uscat.
este important sa nu-ti incarci podoaba capilara cu produse pentru coafat in exces.winking
succes >big grin

| Ursulet a răspuns:

Foloseste ulei de masline extra virgin. Aplical pe par de la radacina pana la varfuri si stai 1 ora, dupa care speli parul normal.La mine a functionat tratamentul asta.