| Andrei117 a întrebat:

Ce simti cand mergi sa iti faci tatuaj permanent adica cand se pune ala sa deseneze?

4 răspunsuri:
| danielcretu1980 a răspuns:

Te inteapa cu acul. ce crezi ca simti?

| yana_9783 a răspuns:

Sa nu te gandesti ca simti intepaturi cu acul ( asa ar fi fost bine ). un tatuaj doare, dar depinde de tine... cat de mult suporti durerea. Daca suporti o sa fie floare la ureche, dar daca nu... o sa te doara teribil, o sa simti cum iti taie cineva incet incet pielea

| YunaFFX a răspuns:

Depinde si de zona unde vrei sa te tatuezi. Sunt zone ale corpului unde pielea este mai subtire (durerea este ceva mai intensa) si zone unde pielea este mai tare. De asemenea o zona sensibila este cea a coastelor. Un alt factor este cat de sensibil esti tu ca persoana (unele persoane sunt alergice, pielea unora nu accepta pigmentul si sunt necesare sedinte suplimentare). In general, simti ca si cum te-ar intepa cineva de mai multe ori, dupa care iti simti pielea iritata. Cel mai bine iti poate explica o persoana avizata. Poti gasi mai multe informatii aici http://www.2ndface.info/sfaturi-tattoo Sper sa te ajute.

| florin08 a răspuns:

O simti ca mii de intepaturi de ac de seringa.