| bubiko_8310 a întrebat:

Daca iti faci un tatuaj permanent nu ajungi in rai?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Inca nu s-a dovedit acest lucru!big grin Dar, preventiv ar fi sa nu-ti faci, ca oricum o sa regreti mai tarziu, in timpul vietii si nu o sa mai ai cum remedia situatia!

18 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Buna bubiko,
Nu are nici o legatura tatuajul cu raiul si nu acesta te va impiedica sa ajungi in rai. Totusi, eu cred ca nu este bine sa-ti faci un tatuaj permanent, s-ar putea ca mai tarziu sa-ti para rau si vei suferi ca sa ti-l scoti, ar fi singura pedeapsa. Numai bine!

mira
| mira a răspuns:

Iti arde de glume.Este chiar foarte bine.

| anad a răspuns:

Uite un articol interesant care te va lamuri http://www.crestinortodox.ro/forum/showthread.php?t=4946

| Razvan a răspuns:

Oamenii buni ajung in Rai. Buni la suflet. Poti sa fii negru, bisexuala, prostituata, rrom, evreu. Poti sa fii oricine, sa arati oricum dar sa stii ce faci si cui faci.Si mai ales care sunt consecintele. Vreau sa vad macar o data in viata(literar vorbind) cum e sa fii egal.Cum e sa fii pe aceeasi treapta cu o "cioara". Daca exista un asemenea Judecator de la mine are tot respectul

| RXN a răspuns:

Nu stiu cum mai e cu religia asta ortodoxa, dar stiu ca tatuajele si piercingurile sunt considerate pacate.Acum,oricat de absurd ar fi, nu cred ca tatuajul este criteriul definitoriu care iti ofera viata versica in Rai.happy

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Ajungi in Iad si o sa fierbi in cazanul cu smoala o vesnicie! Get real...

| rominax a răspuns:

rolling on the floor)) de unde ai mai scos si asta? rolling on the floor))

| hippiemuslim a răspuns:

rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor Hai sa iti zic ceva care o sa te bucure: nu exista rai!
Asta e problema etica la tine, daca mai poti sa il pupi in #$% pe dumnezeu dupa ce mori?
Gandeste-te la problemele sociale, multe meserii nu accepta persoane tatuate, iar tatuajele sunt asociate cu puscariasii.
In biblie nu scrie nimic despre tatuare, iar trecerea prin durere si autoflagelarea este binevenita in mintea smintita a lui hristos. Dar cine are incredere in biblie? Acolo sclavia e acceptata, oamenii sunt ucisi cu pietre iar femeile violate la comanda lui dumnezeu. Iar tu iti faci griji daca ajungi in rai.

| Mary Marry a răspuns:

Adica vrei sa spui ca daca tatuajul este pacat.
Nu, dupa cate stiu eu tatuajul nu este un pacat, sau nu unul asa de mare incat sa iti i-a locul din rai.
Daca omorimte sinucizi sau furi ala da pacat dar ista nu e cine stie ce.Sau chiar nu e pacat deloc.
Deci stai linistita... happy

| ღAnamariaღ a răspuns:

Poate da poate nu...
Numai Dumnezeu stie cate pacate ai si unde meriti sa mergi...

| FataTPUpunctRo a răspuns:

rolling on the floor de unde zarale ai mai skoso si pe astarolling on the floor

| euombun a răspuns:

Gandeste-te ca au fost hoti si criminali, care au ajuns in rai! Dar eu ti-as recomanda sa nu iti faci tatuaj permanent, pentru ca o sa regreti cand o sa fii mai mare. Incearca un tatuaj care nu e permanent. E mult mai funny si in plus il schimbi cand vrei tu!

| roxyshegymegy a răspuns:

rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor
catzi ani ai bubiko:srolling on the floor
ca intr asta mi-o puneam si eu pe la 5 ani...parca...
laughingrolling on the floor
deci no comm.
straight facerolling on the floor

| Narfundo a răspuns:

Sincer din punctul meu de vedere poti sa arati ca drc...atata timp cat ai un suflet de aurwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuuuuuuu... trimite dumnezeu un inger si te omoara, dar mai intai iti rupe PE VIU bucata de piele unde ti-ai facut tatuajulcrying

| Claudiu709 a răspuns:

Foarte posibil, pentru ca Dumnezeu nu te trimite pe pamant ca sa iti bati joc de corpul tau si de cum te-a creat El, nu iti recomand sa iti faci tatuaj permanent, sper ca am ajutat.

| flo0ory a răspuns:

Depinde de faptele talesi depinde de ce tatuaj daca este cu diavol, cap de mort chestii din astea ar fi ceva negativ.depinde doar de credinta ta si faptele talebig grin

| Lynx_9987 a răspuns:

Sincer habar n-am da vreau sa-mi fac si eu unu si nu mi frica a si esti cumva superstitioasa^^! lol adica eu mi-am facut numai temporare!
oricum eu osami factongue