| anonim_4396 a întrebat:

Ce solutie de par ca sa nu se arda e mai buna? sa nu se arda de la placa de intins parul. funda

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cu orice ai da, tot arde părul din cauza căldurii extrem de mari!
Renunță la placă până nu vei fi nevoită să tai părul foarte scurt!
Pa, pa.

| AlexandraCroft a răspuns:

Pai uite cum fac eu :).
Imi intind parul cu placa aproximativ in fiecare zi sau daca nu la doua zile.La inceput timp de 3 luni mi l`am facut asa pana am observat ca mi-am nenorocit parul.nu chiar rau dar avea varfurile vai si amar de el :).
Pe urma am cautat balsamuri si diferite solutii pentru a nu imi mai arde parul.deoarece la placa imi era foarte greu sa renunt deoarece am un par foarte dificil si urat as putea spune :).
M`am tuns bob. de ce?(nu este necesar si la tine daca vrei iti pot taia varfurile)
Ca sa vad daca sunt bune intr-un fel toate solutiile dupa piata.
M`am documentat si am cautat ce este bun pentru par.
M`ai intai am cumparat de la farmacie un sompon + balsam pentru par aspru ( din cauza folosirii placii de indreptat in caz ca ai observat el este foarte aspru in cel mai rau caz pot avea impresia ca in loc de par ai "paie" in cap).Si am cumparat setul pentru par aspru si deteriorat.
Poti merge la farmacie este imposibil sa nu gasesti astfel de sampoane si balsamuri. este o varietate larga de produse asa ca ai de unde sa alegi.
Pe urma am gasit un produs ser mai exact termo protector dar mi s`a si recomandat ca ar fi bun.
Pe acesta l`am luat dintr`un super market dar am inteles ca se gaseste si la farmacii.eu l`am cautat acolo insa n`am dat de el si l-am gasit in super market.
Serul hidratant termoprotector este de la GEROVITAL PLANT.
Este foarte bun si de 2 luni de cand il folosesc pot spune ca nu am gasit nici un fir de par despicat.
Asa sa iti dau informatii despre el ar fi ca dupa ce te dai cu el pe par (PS: sa nu te dai foarte mult deoarece o sa iti dea impresia ca parul e nespalat si gras), pe urma lasi sa actioneze2-3 minute, si astfel nivelul de hidratare a parului nu este afectat de folosirea foehnului, ondulatorului si in cazul tau placa dar de asemenea este foarte bun pentru temperaturile extreme si radiotiile UV.
Iti sugerez acest produs este foarte bun si il gasesti la o suma foarte acceptabila.
Uite si o poza cum arata serul :

http://www.google.ro/......tp?/imgres

Sper ca ti-am putut fii de folos.
Multa sanatate!:*

| CautNume a răspuns:

Anna chiar trebuie specificat ca am placa cu ceramica?
eu va intrbam ce solutie (balsam) sa-mi cumpar nu cat costa

am dat voturi la cele folositoare si mi-am luat o solutie de la Syoss

| FlorenceVi a răspuns:

Balsamul Kallos (10 lei). Eu folosesc de mult timp si nu mai am probleme cu varfuri cu aspect de "matura" happy

| Necunoscută a răspuns:

Nu-l mai întindewinking.

| Annαsaisnoua a răspuns:

Pai singura solutie e sa fie placa de ceramica sau sa iti iei un balsam special de par de la farmacie e in jur de 15-20 lei tongue

| cathwoman a răspuns:

Ce keratina