| Dulc3amarui a întrebat:

Buna TPU.Pentru fetele care folositi placa de intins parul, imi puteti recomanda si mie o solutie inainte de folosirea placii? O solutie ca sa nu-mi mai arda asa rau parul.

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Loora a răspuns:

Este o solutie. Intreaba la farmacie de ulei pentru placa. Eu folosesc de la Gerovital :X este foarte bunhappy! Este ca un spray si se da inainte sa iti intinzi parul.

| Farmec a răspuns:

Iti recomandam serul hidratant termoprotector din gama Gerovital Plant Tratament
http://farmec.ro/produse/par/ser-hidratant-termoprotector-64.html
Se aplică pe părul umed după fiecare spălare. Se lasă să acţioneze 2-3 minute pentru fixarea panthenolului şi a keratinei, necesare pentru hidratare şi reconstrucţie. Nu se clăteşte!
După aplicarea serului se poate folosi aparatura de uscare/coafare.

| MaurSEF a răspuns:

Da,o "solutie" ar fi sa nu; l mai intinzi cand ai parul UD sau semiUD pentru ca atunci ti se arde cel mai repede,si nu folosi nimic,pe langa par, iti mai arzi si placa. daca tot vrei sa; ti faci moftul, mergi la un salon, sau la un magazin care sa aiba diverse produse pentru par, si cere un fluid pentru par.bafta

| Rinni a răspuns:

Buna happy cele mai bune produse sunt de la nioxin si wella.Sunt folosite de multi stilisti. funda? happy

| alucianna a răspuns:

Indreapta-l foarte uscat, pentru ca daca il indrepti ud il seci pur si simplu de hidratare. Foloseste produse hranitoare, ai grija la balsam si astea. Este foarte important si cum ai grija de par, nu doar ce dai inainte de indreptare. Exista un ulei pe la Kallos, foarte bun, pentru par supus la tratamente termice. Sper ca am ajutat.

| Zeneken a răspuns:

Spalate pe cap, si cauta niste uleiuri de par cu care sa iti dai dupa spalare.

Funda?

| De_Plus_Ursulet_1996 a răspuns:

Inainte sa iti indrepti parul da-l cu putina apa fara sa-l pipteni dupa care il intinzi si nu se va mai arde

| alexia4u a răspuns:

Buna.Eu ti-as recomanda produsele de la kallos.Este spray pentru placa, il aplici pe par(pulverizezi) si dupa poti folosi placa.Eu sincer il folosesc si sunt multumita de rezultate.Si nu ingrasa parul.

http://1001cosmetice.ro/produs/kallos-spray-de-protectie-pentru-placa

| Haidy a răspuns:

Cel mai sigur, e sa-ti intinzi parul cu feonul. Te speli pe cap, si in timp ce-l usuci, il intinzi cu feonul. Nu-l arzi si e mult mai ok. (eu asa fac si am un par sanatos)