| FeelLove a întrebat:

Ce tratament imi recomandati pentru cresterea unghiilor?

Răspuns Câştigător
| lilboutique a răspuns:

Aplica in fiecare seara ulei de masline caldut pe unghii, maseaza-l si lasa-l sa intre in ele. Poti de asemenea sa stai cateva minute cu unghiile intru-n bol in care ai stors putin suc de lamaie. Aceste tratamente naturale le fac mult mai puternice si mai sanatoase!winking

11 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Unghiile cresc oricum, deci nu ti le mai taia.
ai vrut sa intrebi ce sa faci sa-ti creasca mai repede decat normal.
cica sa le freci cu lamaie de doua-trei ori pe zi.

| bibi2011 a răspuns:

Uleiul de masline si uleiul de ricin sunt f bune pentru asa ceva! pune intr-un bol si tineti mainile acolo pentru cateva minute si dupa lasa uleiul sa intre in unghii. big grin :*

| Ancutsa a răspuns:

Buna!
O sa-ti recomand eu niste tratamente care au un efect bun :
- creme de galbenele
- bai caldute cu ulei de parafina pe care il poti cumpara de la farmacie.
- tratamentul cu zeama de lamaie, este unul dintre cele mai bune tratamente naturiste, aflate la indemana oricui pentru intaririea si stimularea cresterii unghiilor. Dupa doar o saptamana de folosire a tratamentului, unghiile devin mai rezistente, cu un aspect inalbit si sanatoase. Zeama de lamaie se aplica de 2 ori pe zi.Sa nu te speli pe maini timp de 2-3 ore de la apliacarea pe unghii a tratamentului.
- Tine cate 5 minute in fiecare zi unghiile inmuiate, in ulei de masline, cat mai fierbinte.

Daca tratamentele precizate nu reusesc sa te ajute, ar fi mai bine sa mergi la un dermatolog. pentru ca e posibil sa fie un tip de dermatita!

Sper ca te-am ajutat! :*

| SheCanFlyy a răspuns:

Iti tii degetele in ulei de masline.Da rezultate!

| angy_2105 a răspuns:

In fiecare seara stai cu unghiutele in ulei cald timp de 5 min

| Bubu_8051 a răspuns:

Du-te la plafar si intreaba de tratamente de genu. sigur gasesti ceva.tongue. sau inntreaba farmacista!

| FallenRichard a răspuns:

Am vazut ceva la dr oz, insa n-am incercat fiindca sunt baiat si n-am nevoie, deci usturoi macerat(10 zile il lasi in sticluta de oja la macerat,binenteles dupa ce l-ai zdrobit)si apoi te dai cu el,probabil a mirositor dar cred ca merge,cica intareste in acelasi timp, devin rezistente, bafta!

| Cåpåċεl a răspuns:

Tinele intr-un bol cu apa vreo 20 de minute, apoi...da`le cu lac de unghii.
1.Apa ti le va face sa creasca dar ti le inmoaie.
2.Lacul ti le intareste si ti le face sa creasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta in farmacii lac pentru asta. de fapt, ia-ti lac impotriva exfolierii si asteapta.o sa se intareasca si nu o sa se mai rupa.Nu te mai da cu oja pana cand cresc.

| Beyk a răspuns:

Uita-te aici poate te ajuta:
http://www.ziare.com/......ede-895240
te pup si sper sa iti creasca cat mai repede, bye!

| lollypop14dragutza a răspuns:

Ulei d ricin este super buun sau cel d masline; cum procedezi:iei o bucatica d vata si pui ulei d masline si t dai ca el p fiecare unghie in parte timp de 5-7 min cam asa succes