| mtw123 a întrebat:

Ce tratament pot folosi pentru acneea pe ceafă? Am incercat multe tratamente si nu prea au dat randament, mi-au ramas si cateva semne destul de urate

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Mergi la dermatolog + endocrinolog.

| Sunshine123 a răspuns:

Bună! Dacă ai semne post acneice îți recomand să achiziționezi de la Douglas sau de pe internet serul de la The Ordinary sau Paula s Choice cu niacinamide, ambele, indiferent pe care îl cumperi îți vor fi de folos în reducerea semnelor cauzate de acnee. Dacă totuși nu obții rezultate cel mai bun sfat pe care ți-l pot da este să mergi la un medic sau la o clinică dermatologică care dispune de personal calificat cât și de aparatură specială unde în urma unui consult al pielii, zonei cu probleme, ți se va recomanda cel mai bun tratament pentru a scăpa de acele semne sau acnee. Dacă nu vrei să investești, poți să lași timpul să treacă și acneea odată cu el, pentru mine situația a fost cam la fel și încă am acnee dar mai puțină ca în timpul pubertății.

| wholePrize1 a răspuns:

Salut!
Ai incercat comprese cu ceai daca ai semne urate?