| mtw123 a întrebat:

Ma confrunt cu o problema. Am niște coșuri urate pe ceafa și pe gat și sunt complexat de ele. Am încercat tot felul de tratamente și de la dermatologi, nimic nu a mers. A mai patit cineva la fel? Ce tratament ați folosit? Va rog.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil este alergic la fular sau gulerul gecii cu care te imbraci, ori ai vreo boliza preferata care-i supra elastica.
Imbraca doar haine din bumbac (100% cotton) sau in (linen) si vei scapa de alergii.
Unele haine sunt facute cu materiale sintetice, care pot produce alergii si evident, aceste cosuri.
Eliminand imbracamintea respectiva si spalandu-te dimineata si seara (dus) cu apa calda si sapun pe corp si evident gat, elimini posibilele bacterii, care pot produce acele cosuri urate.

| mtw123 explică (pentru Violleta2022):

Am făcut si asta. Fără efecte

| Donsavas a răspuns:

Săpun cu sulf sau crema cu zinc. Ori dacă nu mergi la endocrinolog.

| CleanHeart a răspuns:

Foloseste crema piroxicam, e foarte buna.

| mtw123 explică (pentru CleanHeart):

Piroxicam din ce am citit este pentru dureri musculare si articulare

| CleanHeart a răspuns (pentru mtw123):

Da, am uitat sa iti zic asta dar e super buna si pentru cosuri, si mie mi-a fost recomandata la randul meu de catre o doctorita si dintre toate persoanele care au fol. au scapat sau li s-au mai rarit, verisoara mea avea o groaza de cosuri si acnee si ce crezi intr-o luna avea fața mai curata, e alegerea ta, eu nu recomand aiurea nimic, vorbesc din povesti reale happy.

| mtw123 explică (pentru CleanHeart):

Eu nu prea am pe faţă, ci doar pe ceafă, şi sunt destul de urâte