| butterfly2013 a întrebat:

Nu stiti niste remedii impotriva matretii? pe care le-ati folosit.

2 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Bună @angel!
Le-am rezolvat simplu și foarte eficient, cu ulei de măsline. Mi-am masat pielea capului cu ulei de măsline, prin miscări blânde, circulare timp de 10-15 minute. Am stat cu părul înfășurat întrun prosop cam două ore și m-am spălat. Să faci asta în fiecare săptămână și să vezi că nu numai vei scăpa de mătreță ci vei avea și un păr mai sănătos.
Mari succese și o zi cu zâmbet!

| Any a răspuns:

Zeama de urzici fierte sau zeama de la frunzele de nuc sau otetul.