| eu_4143 a întrebat:

Ce tratamente stiti pentru matreata? :XFUNDA

Răspuns Câştigător
| Vali87 a răspuns:

Sampoane pentru matreata sunt Vichi Dercos, Selegel, Squanorm, Foltene, Herboschopy, Gerovital. Chestia e ca unele sunt cam scumpe si sa dai 30 40 RON pe unul si sa nu isi faca efectul e nasol. Eu am folosit Selegel si a fost destul de bun si acum folosesc Squanorm si e chiar ff bun. Chestia e ca trebuie sa nimeresti un sampon care sa se potriveasca parului tau si problema e ca unele sunt cam scumpe. Vb cu mama sau tatal tau si ia un sampon din cele pe care ti le-am recomandat eu, vezi ca cele de la Gerovital, Alpecin si Herboschopy sunt pana-n 20 RON. Dar nu stiu cat de bune sunt ca nu le-am incercat. Cele pe care le-am/le folosesc eu selegel 50 RON si squanorm 50 RON, sunt scumpe.
Si nu mai incerca sampoane din astea din comert, pantene prove, head&Sholders, Elseve si mai stiu eu ce, ca nu sunt bune, mai ales ca ai zis ca il folos si nu e bun. Cele pe care ti l-eam recomandat eu sunt SAMPOANE MEDICINALE, mult mai bune.
Deci fuga la mami si spune-i.
Bafta!

5 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna
eu m-am luat de la farmacie ( sunt mult mai bune de cat cele vandute in magazine ) de la petrole hahn - stop pellicules intensif il am de vreo 2 saptamani si nu mai am matreata si nu e scump 14 lei
sper ca te-am putut ajuta.

| ASIGURATORUL a răspuns:

Incearca samponul Kertyol de la Ducray

| cocainejunker a răspuns:

Samponul Clean&Clear. S-ar putea sa fie din cauza stersului. Tratamentul cu samponul functioneaza. Succes

| ramona_6109 a răspuns:

Daca te referi la tratamente naturiste, poti incerca ceaiul de cimbru foarte bun chiar si dupa prima utilizare, lamaia, otetul, si apa minerala.masajul scalpului ajuta foarte mult

| mirelaura a răspuns:

Incearca sarea de bucatarie. Crede-ma dupa ce am am dat banii pe fel si fel de sampoane am zis sa incerc si reteta asta si vreau sa zic ca in 10 ani nu a fost nevoie decat de 2 aplicari.(matreata clasica a parului gras [big grin] )Incearca...