| salomeea a întrebat:

Ce trebuie sa fac sa nu mai am celulita? Sport sau dieta?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Sport si...masaj!

9 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Sport, masaj, dieta, impachetari... la salonul de cosmetica, creme anticelulitice - acum depinde cat de multa e. Inotul este foarte bun.

eileen
| eileen a răspuns:

Trebuie sa faci sport, jogging, aerobic, innot, sa dormi devreme, sa mananci legume, peste, fructe, carne mai putina, exclus porc, masaje, creme speciale pentru corp, bea apa multa si nu vei avea celulita.

cristian
| cristian a răspuns:

Trebuie sa folosesti creme anticelulitice concomitent cu masaj cu infrarosii pentru o mai buna absortie a cremelor.
Sauna si masaj.

| Vyio a răspuns:

Din pacate aspectul de celulita nu re reduce complet nici daca faci mult sport si tii o dieta bazata pe legume si fructe. Toate incercam acum sa scapam de celulita, insa era mult mai bine daca o preveneam.
Atentie, celulita poate aparea si pe fond nervos, la fel ca si acneea si multe alte boli. Deci trebuie inlaturate toate cauzele pentru a avea rezultate pe masura.

| ada a răspuns:

Masaj anti-celulitic

| Lory_2572 a răspuns:

Ambele... din pacate...plus creme anticelulitice, masaje si consuma cat mai putina sare.Uf...complicat...stiu...

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ti-au spus deja fetele. eu mai adaug si automasaj, vorbeste cu partile tale de corp respective, si inceraca sa le vizualizezi... roaga-l si pe partenerul tau, intr-o lumina discreta, (ca sa nu te simti prost ca te vede in toata "splendoarea"ta!) strict necesara sau la lumina unei lumanari semiascunse, sa-ti faca masaj incet, temeinic, si cu drag!, doar esti perechea lui, nu?! Daca nu ai un astfel de tip, fa-ti rost! Eventual, un student din an terminal de fiziokinetoterapie, care ti-ar lua mai putin decat unul de meserie! + tonus pozitiv, plimbari, fructe si legume, doar crude! Succes!

| Adry a răspuns:

Amandoua functioneaza dar sportul este mai sanatos si are anumite avantaje - creste masa musculara si multe altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele
tongue
+ creme.