| Sara1307Jennin a întrebat:

Ce trebuie sa facem ca sa reziste mai mult machiajul? Funda

5 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Folosesti baza de machiaj.
Si fondul de ten il fixezi cu pudra.

| Sara1307Jennin explică (pentru KellyGreen):

Si poti sa mi dai un exemplu?

| KellyGreen a răspuns (pentru Sara1307Jennin):

Cauta pe google" baza de machiaj", gasesti foarte multe de diferite firme si diferite preturi, iar ca pudra de asemena foarte multe, eu folosesc de la rimmel london stay matte, e foarte buna si exista cred si un fond de ten pereche cu ea.

| MariaMonica a răspuns:

Eu folosesc inainte de toate lotiune tonica de la loreal love struck e minunata..rezista mult mai bine machiajul in felul asta..Eu nu ti-as recomanda sa folosesti pudra peste fondul de ten, dupa parerea mea, pentru ca tenul va arata incarcat si banuiesc ca nu iti doresti astahappy

| Kasia a răspuns:

Sa folosesti un primer.