| theodora_2847 a întrebat:

Ce trucuri aveti pentru albirea dintilor?

Ce produse folositi in acest sens?

Cine a folosit Blend-a-med 3D White with Pearl Royal Spa si periuta Oral B - 3D White Pearl? Si ce rezultate a avut? Merita banii? Sau mai bine strang de o albire la medic?

Cel mai folositor raspuns primeste

Răspuns Câştigător
| meeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Pot sa-ti faci un detartraj chiar daca nu ai 18 ani, nu e nevoie, si eu mi-am facut si am 13 ani.Numai ca trebuie sa-ti faci din ala profesional (pentru ca nu doare) pentru ca nu afecteaza gingiile sau altceva(o sa coste vreo 200 ron)

3 răspunsuri:
| ForbiddenLove a răspuns:

Pai este buna pasta pentru albire "hollywood" si "smile whitening toothpolish"...rezultate? pai ti se albesc dintii cu vreo doua tonuri si tratamentele de albire speciale se fac doar dupa 18 ani si se fac la recomandarea medicului stomatolog si numai pe dinti sanatosi, fara carii.Cat despre pasta de dinti Sensodyne mi se pare buna. Dar prima oara asigurate ca periajul pe care il faci este corect, periajul se face cu periuta uscata si cu un pic de pasta. daca uzi periuta inainte de a te spala diluezi calitatile pastei.periajul trebuie sa dureze vreo 2-3 minute.si remember trebuie schimbata periuta o data la trei luni.
daca vrei poti folosi bicarbonat de sodiu sau sare.

| MichelleC a răspuns:

Pai poti incerca cu bicarbonat de sodiu
adica pui un praf peste pasta de dinti
merge garantathappy
fundita?batting eyelashes

| Roberta00 a răspuns:

Eu folosesc colgate bineinteles ma spal de 3 ori pe zi doar ca dimineata ma spal pe dinti inainte de a manca micul dejun, la pranz dupa masa si seara inainte de culcare. Mie mi se pare buna si asta.Sau cum a zis Larry