Ce trucuri folosesti pentru unghii frumoase?

Daca vrei sa dai frau liber imaginatiei si sa fii in trend cu stralucirea si culorile vibrante ale verii, iata cateva sfaturi pentru a-ti transforma unghiile intr-un accesoriu admirat de cercul tau de prieteni.

Inainte de a fi colorate, unghiile tale au nevoie de o ingrijire atenta. Foloseste cu incredere Lotiunea pentru tratarea unghiilor de la Farmec, cu un continut bogat in vitamina B5, pentru unghii sanatoase, elastice si tari.

Daca vrei sa iesi din rutina zilnica, atunci foloseste lacurile stralucitoare de unghii de la Farmec si sigur iti vor aminti de ritmurile disco si serile tarzii de vara. Le poti folosi intr-un singur strat pentru manichiura de zi, pentru o stralucire discreta in razele soarelui, iar aplicate in doua straturi te vor face mai sclipitoare pentru ieşirile de seara.

Si pentru perioadele in care vrei sa schimbi nuantele, foloseste un dizolvant intaritor, care iti va asigura stergerea eficienta a lacului de unghii, actionand in acelasi timp si pentru intarirea unghiilor.

Voi la ce trucuri de frumusete apelati pentru a avea unghii frumoase?

Farmec.ro

2 răspunsuri:
| GOODLUCK a răspuns:

Aplic uleiul de ricin pentru un luciu natural, si din cand in cand folosesc Lotiunea pentru tratarea unghiilor de la Farmec. Este intr-adevar fff buna.De asemenea le tin in apa calduta cu putina lamaie, un alt truc f bun pentru cresterea lor.

| DragosteDePrimavara a răspuns:

Pai o data la doua zile, intr-un bol pun putina apa calduta si storc o bucata de felie de lamaie pe care apoi o introduc in bol si imi pun mainile acolo si stau 15 minute. Ajuta la cresterea lor.