| anonim_4396 a întrebat:

Exista trucuri ca sa reziste oja mai mult timp pe unghii?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Dai intai cu un strat de lac transparent.

9 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Da, inainte de a te da cu oja, foloseste un lac protector...rezultatul poate fii si acela de a nu ti se ingalbenii unghiile...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Se da cu lac transparent peste oja.

| ellai a răspuns:

Dai un strat de lac pe unghii, aplici oja, iar dupa ce se usuca mai dai cu un strat de lac.asta o sa se ia greu si cu acetona laughing.

| Jonsdottir a răspuns:

Da, dupa ce te dai cu oja fine-ti degetele sub un jet de apa rece

| andi a răspuns:

Cu ciocanul...am incercat si eu si rezista culoarea vinetie cam multa vreme!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sigur ca da. Infasoara unghia cu scoci rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Un strat protector peste ojă sau după ce ai dat cu ojă, la 2-3 minute trece unghiile printr-un jet slab de apă rece și le lași să se usuce foarte bine.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dale cu lavabil.

| alecs_5368 a răspuns:

Nu da un strat foarte gros, si la cateva minute dupa ce te-ai dat baga-ti unghiile in apa rece...(dar depinde si de oja trebuie sa fie una buna/de calitate)