| jkjhcshbbzmb a întrebat:

Pentru fete:ce trucuri folositi pentru a avea unghii sanatoase, tari si sa nu se rupa?

Răspuns Câştigător
| cristina_5333 a răspuns:

Uite aici un articol foarte inresesant despre unghii cu multe sfaturi
http://style-catalogue.ro/Noutati-Style-Catalogue/articol-latino.html

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ElecktroFloweR a răspuns:

Pai mami meu are o tehnica ciudata dar functioneaza. O saptamana ti le tai de tot apoi nu le dai decat cu lac protector, iar apoi ai grija sa nu se rupa. Dar mai simplu nu te face cu oja caci mananca din calciul unghilor doar cu lac special sau fara nimic fundita...

| ancutsa410 a răspuns:

Iarna e mai greu cu unghiile, cel putin pentru mine pentru ca mii se exfoliaza foarte repede dar le inmoi in fiecare seara in zeama de lamaie si le dau dupa-aia cu intaritor de unghii, sau oja.

| alexandra22 a răspuns:

Eu de 2 ori pe saptamana fac un fel de "solutie" care se face foarte usor:intr-un vas pun zeama de lamaie si pasta de dinti si amestec si curat unghiile cu ea. Dupa ce se usuca(recomandat sa nu le stergeti pentru a actiona mai bine asupra unghiei)dati cu o crema pentru maini si unghii(nu e obligatoriu). Fundita`?

| d2o3r5 a răspuns:

Nu-s fata dar eu cred ca nu poti sa iti imbunatatesti structura unghiilor sau sensibilitatea lor, au si ele o structura din care nu pot devia prea mult. Parerea mea este ca au si ele un anumit grad de dezvoltare, cresc mai repede/incet, groase/subtiri etc. Dar oricum, stiu ceva substanta sau ceva anume pentru ca unghiile sa iti fie tari. Un lac ceva, stiu ca mi-a aratat o fata daca imi plac unghiile ei si vreau sa-ti spun ca substanta aia mirosea urat big grin