| allllll a întrebat:

Ce tunsori mi s-ar potrivi daca am fata forma "diamant"?

2 răspunsuri:
| PatyKan a răspuns:

Poti alege o tunsoare in scari si cu breton intr-o parte.
Daca vrei o tunsoare pentru par mediu, poti alege o tunsoare bob cu breton. Stilistii spun ca tunsorile pana la barbie sunt cele mai potrivite tunsori pentru o fata in forma de diamant. Totusi poti sa-ti lasi parul lung cu un breton drept.

| Simona_8640 a răspuns:

fata diamantIncearca. Fata ta este bine balansata si denota o expresie dramatica. Poti experimenta cu o varietate de stiluri, aproape orice frizura fiind potrivita cata vreme fata ta este cu adevarat in forma de diamant. Dintre personalitatile care beneficiaza de o astfel de fizionomie putem aminti pe Katherine Hepburn, Linda Evangelista sau Sophhia Loren.

Evita. In acest caz, nu prea ai ce evita, orice tunsoare fiind potrivita pentru fata in forma de diamant. Incearca totusi, pe cat posibil, sa alegi coafuri care sa scoata in evidenta trasaturile perfecte ale fetei, deci in concluzie, tine suvitele departe de ea.